God of War Ragnarok’tan büyük başarı

God of War Ragnarok

Geçtiğimiz hafta oyun severlerle buluşan God of War Ragnarok, daha ilk haftasından 5.1 milyon kopya satarak en hızlı satan PlayStation oyunu oldu.

Tüm zamanların en başarılı oyun serilerinden God of War serisinin en yeni oyunu olan Ragnarok, 9 Kasım’da oyun severlerle buluştu. Bu yılın en heyecanla beklenen oyunlarından olan God of War Ragnarok, oyun severler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Oyuna gösterilen bu yoğun ilgi yeni bir rekoru da beraberinde getirdi.

Sony, bugün sosyal medyadan bir açıklama yaparak, God of War Ragnarok’un daha ilk haftadan 5.1 milyon kopya sattığını duyurdu. Bu rakam Ragnarok’u, Sony’nin bugüne kadar çıkardığı tüm PlayStation oyunları arasında en hızlı satan oyun yapıyor. Bu rekorun daha önceki sahibi The Last of Us Part II’ydi.

God of War Ragnarok ve Elden Ring 2022 Oyun Ödülleri'ne damga vurdu

The Last of Us: Part II, ilk üç günde 3.3 milyon kopya satmıştı. Bir diğer popüler PlayStation oyunu olan Marvel’s Spider-Man de 3.3 milyonla büyük başarı yakalamıştı. Ancak hiçbiri Ragnarok kadar başarılı olmadı. Öte yandan Ragnarok, satış performansıyla 2018’de çıkan öncülünü de gölgede bıraktı. 2018 yapımı God of War, ilk üç gününde 3.1 milyon kopya satmıştı. Bu oyunların ilk haftasında ne kadar sattıkları bilinmiyor ancak Sony’nin Ragnarok’un 5.1 milyonluk performansının rekor olduğunu söylemesi, bu oyunların 5.1 milyonun altında kaldığını gösteriyor. Ragnarok’un sonraki haftalarda bu momentumu koruyup koruyamayacağını bekleyip göreceğiz.

vivo X90 serisi resmen tanıtıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir