God of War 5 hakkında ilk detaylar ortaya çıktı!

gow 5

PlayStation 4 sahipleri nefeslerini tutmuş 20 Nisan’ı bekliyor. Malum 20 Nisan’da Kratos tüm öfkesiyle konsollarımıza geri dönecek. PlayStation ile özdeşleşmiş olan God of War efsanesi, ana oyunun senaryosunun devam ettiği 4. oyunlar geri dönüyor. Hali hazırda henüz God of War 4 satışa sunulmamış olmasına karşın God of War 5 hakkında ilk bilgiler ortaya çıkmaya başlamış durumda.

God of War 5 ile hikaye kaldığı yerden devam edecek

Sony bünyesindeki stüdyolardan biri olan Santa Monica, yeni God of War’ın çıkışı öncesinde bazı açıklamalarda bulundu. Yapımcı ekibin önemli isimlerinden biri olan Aaron Kaufman, konu ile ilgili verdiği bir demeçte God of War 5 hakkında da bilgiler verdi.

Kaufman, yeni God of War oyununun temel hikayeyi devam ettirmesine rağmen yeni bir başlangıcı temsil ettiğini belirtti. Santa Monica’nın yetkili ismi, şimdiye kadar çıkan GoW oyunlarının Yunan mitolojisinde geçtiğini ve ilk bölümü temsil ettiğini, yeni serinin ise Nors mitolojisinde geçtiğini ve yeni bir başlangıcı işaret ettiğini belirtti.

Kaufman, bir sonraki GoW oyununun da Nors mitolojisinde geçeceğini söyledi. Yani God of War 5 de aynı şekilde Nors mitolojisinde devam edecek.

Bu arada şunu da belirtmek gerekiyor. Yeni oyunun God of War şeklinde isimlendirilmesinin temel nedeni de farklı bir konsepte sahip olmasıymış. Muhtemelen bir sonraki oyunun ismi de farklı olacaktır. Yani God of War 5 isminin kullanılması pek muhtemel görünmüyor.

Hali hazırda henüz God of War 4 satışa sunulmamış olmasına karşın God of War 5 hakkında ilk bilgiler ortaya çıkmaya başlamış durumda.

İşte PS5 çıkış tarihi!