Kotaku PlayStation 5 için tarih verdi!

ps5

Şimdiki nesil konsollar çıkalı yaklaşık olarak 5 sene oldu. Hatırlanacağı üzere PlayStation 4 ve Xbox One, 2013’te satışa sunulmuştu. Hal böyle olunca yeni nesil konsolların ne zaman duyurulacağı da merak konusu oldu. Zira Sony’nin PlayStation çıkış takvimine baktığımızda, bir konsolun ömrünün 5 ile 6 yıl arasında değiştiğini görüyoruz. Bu bağlamda PlayStation 5 için de artık çalışmaların başlamış olması gerekiyor.

PlayStation 5 çıkış tarihi netlik kazanıyor

Hatırlanacağı üzere gerek Sony, gerekse de Microsoft kısa süre önce bu nesildeki konsollar üzerinde ufak bir revizyona gitmişlerdi. Teknik donanım açısından konsollarını güçlendiren ikili yola bu şekilde devam etme kararı almıştı.

Elbette geniş bir kesim, yakın zamanda PlayStation 5 duyurusunun gerçekleşeceğini umarak PS4 Pro ve Xbox One X’i “gereksiz” olarak tanımlamıştı. Fakat görünen o ki Sony’nin yakın zamanda PS5 konusunda harekete geçmeye niyeti yok.

Dünyaca ünlü oyun mecrası Kotaku’nun tecrübeli editörlerinden biri olan John Schreier, konu ile ilgili yaptığı açıklamada PlayStation 5 çıkış tarihine ilişkin bazı bilgiler verdi. Schreier Sony’e yakın bir çok stüdyo ile konuştuğunu ve PS5 konusunda yetkili isimlerin dahi bu cihazı 2020’den önce beklemediğini belirtti.

Yani kısaca özetlemek gerekirse, son dönemde ortalarda dolaşan PlayStation 5’in 2018 ya da 2019’da satışa sunulması pek de muhtemel görünmüyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

Spider-Man oyununda Türkçe dil desteği olacak mı?