Glass zirvedeki yerini korudu


Vizyondaki 3. haftasını da geride bırakan Glass zirvedeki yerini korumayı başardı. İşte geçtiğimiz hafta sonuna damga vuran yapımlar.

Night Shyamalan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Glass, 3. hafta sonunda da ABD’de en çok izlenen film olmayı başardı. 20 milyon dolar gibi oldukça uygun bir bütçe ile çekimi tamamlanan yapım, şimdiden dünya genelinde 200 milyon dolarlık hasılata ulaştı.

Glass, Unbreakable ve Split filmlerinin sonrasında geçiyor. Filmin kadrosunda Bruce Wills, Samuel L. Jackson ve James McAvoy gibi isimler yer alıyor.

Glass her ne kadar bağımsız bir yapım gibi görünse de filmi tam anlamıyla kavrayabilmeniz için Unbreakable ve Split filmlerini de izlemeniz gerekiyor.

Geçen hafta en çok izlenen filmler

Glass’ın 9.53 milyon dolarlık hasılatla zirvede yer aldığı haftada The Upside 8.85 milyon dolarla ikinci sırada yer aldı.

Vizyona yeni giren Miss Bala ise 6.7 milyon dolarlık hasılatla kendisine 3. sırada yer bulabildi. DC’nin ilgi gören filmi Aquaman ise 7. hafta sonunda 4.78 milyon dolarlık hasılatla en çok izlenen 4. film oldu. Bu arada dip not olarak belirtelim. Aquaman 1.1 milyar dolarlık hasılatla gelmiş geçmiş en çok izlenen DC filmi olmayı başardı.

Geçtiğimiz haftanın en çok izlenen filmleri listesinde son sırada ise Spider-Man Into the Spider-Verse yer alıyor. Sony’nin animasyon filmi 8. haftasında 4.41 milyon dolarlık hasılata imza attı ve toplamda 347 milyon doları yapımcısının kasasın koydu.

Şubat ayında gösterime girecek yerli filmler


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin