Getir motokurye teslimatlarını durdurdu: İşte sebebi

getir1

Getir motokurye teslimatlarını durdurma kararı aldı. Böylece şirket hizmetine bir süre ara vermek zorunda kaldı. Hadi gelin bunun sebebine ve konuyla ilgili diğer detaylara birlikte bakalım.

Türkiye’deki önemli şirketler arasında yer alan Getir, motokurye teslimatlarını durdurma kararı ile gündeme geldi. Şirket özellikle Avrupa’da birçok farklı şube açmayı başardı. Ayrıca ABD’den bazı yatırımlar aldı. Böylece genel olarak piyasada güçlü bir konuma ulaştı. Ancak İstanbul’da yaşanan bazı problemler nedeniyle hizmetlerini durdurmak zorunda kaldı.

Şu sıralar İstanbul’da çok ciddi bir fırtına problemi var. Bazı vatandaşların hayatını kaybetmesine bile neden olan fırtına nedeniyle Getir, kendi hizmetlerini durdurmaya karar verdi. Böylece motokurye hizmeti almak isteyen vatandaşlar fırtınanın geçmesini beklemek zorunda kalacak. Kötü hava koşulları sebebiyle motosiklet kullanan kişilerin hayatının tehlikede olduğu ifade edildi.

Getir motokurye teslimatlarını erteledi

Sosyal medya platformundan paylaşılan ve motosikletlerin fırtınadan kendisini korumaya çalıştığı videolar viral oldu. Bu durum büyük bir tepki topladı. Getir tepkilere maruz kalmamak için teslimatlara ara verdiklerini söyledi. Tüm bunlara ek olarak sadece İstanbul değil diğer şehirlerde fırtına problemi olması durumunda hizmetin iptal edileceği ifade edildi.

Getir motokurye teslimatlarını

Yemeksepeti ise bu konuda eleştirilerin hedefi oldu. Şirket motokuryelerin hayatını tehlikeye atan bu fırtınalı havada çalışmaya devam kararı aldı. Yüz yüze eğitimin bile iptal edildiği İstanbul’da Yemeksepeti tepki topladı. Fırtınanın etkisinin ne zaman geçeceği henüz tam olarak bilinmiyor. Getir motokurye teslimatlarını fırtınanın dinmesine kadar erteleyecek.

Getir kuryesi işten çıkarıldı yer yerinden oynadı

Özellikle son dönemlerde yaşanan bu tür olumsuz hava koşulları şirketlerin çalışmalarını adeta felç ediyor. Getir bunlardan sadece bir tanesi. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.