General Mobile GM23 inceleme: Uygun fiyata telefon mu arıyorsunuz?

y rtrt

General Mobile GM23 ile karşınızdayız. Şu an firmanın resmi websitesi üzerinde 5200 TL satış fiyatıyla ön siparişte bulunan telefon; mavi, beyaz ve siyah olmak üzere 3 farklı renk seçeneğiyle geliyor. Çift sim kart desteği sunulduğunu da belirtelim.

General Mobile GM23, uygun fiyatlı olarak nitelendirebileceğimiz yeni Android telefonlardan bir tanesi. Ürünün 6.52 inç değerde ekranı ve 5000mAh pil değeri var. Ürünün kutusuna göz attığımızda, koruyucu şeffaf kılıf ve mikrofonlu kulaklık gibi ekstraların da geldiğini görüyoruz.

Telefonumuz 204 gram ağırlıkta ve 8.9mm kalınlıkta. Cihazın ön kısmında, su damlası ekran tasarımı tercih edilmiş. Arka yüzeyde de cam kaplama malzemeden yararlanılıyor. Yanlardan yumuşatılmış hatları bulunan ürün, pek çok kullanıcıyı tatmin edeceğini düşündüğümüz şıklıkta.

General Mobile, bu telefonunun ekranın IPS LCD teknolojisini tercih ediyor.

6.52 inç değerdeki ekran, HD+ çözünürlük sunuyor ve 90Hz tazeleme değerine sahip. Bu değer, daha akıcı görüntüleme için önemli. Deneyimlerimiz itibarıyla, ekranın özellikle iç mekân kullanımlarında kaliteli görüntüleme yapabildiğini söyleyebiliriz. Dokunuşlara verilen cevaplar da genel olarak iyi.

GM23, MediaTek’in Helio G37 çipsetiyle geliyor. Helio G37 12nm üretim süreciyle hazırlanan bir çözüm ve 2.3GHz çalışma frekansına erişebilen CPU’ya sahip. Ek olarak, HyperEngine 2.0 Lite teknolojisi sayesinde de oyunlarda iyi performansın sunulması hedefleniyor.

Telefonumuz, 4GB RAM ve 128GB dahili depolama desteğiyle geliyor. RAM değerini sanal olarak 4GB RAM ile destekleyebilir ve 8GB değerini görebilirsiniz. Tabii bunun için boş disk alanından kullanılması gerekiyor. Öte yandan, microSD ile hafızayı artırma imkânınız da var.

Açıkçası 4GB RAM değerinin bir süre sonra uygulama ve oyun çalıştırma performansı tarafında ufak tefek sıkıntılar çıkarabileceğini düşünüyoruz.

İşletim sistemi tarafında da Android 12 tercih edilmiş.

Üründe, Call of Duty gibi popüler bir oyunu, düşük grafik ayarlarında ve akıcı detaylarla oynayabildik, aşırı ısınma faktörüyle karşılaşmadık.

General Mobile GM23 inceleme: Uygun fiyata telefon mu arıyorsunuz?

General Mobile GM23, arka tarafta yapay zekâ destekli üçlü kamera sistemine sahip.

Ana kameramız 50MP değerde ve özellikle gün ışığında, sabit fotoğrafçılık tarafında güzel sonuçlar sunabiliyor.

Ön taraftaki selfie kamera ise, 8MP değerde. Çeşitli filtreler ve bokeh seçeneğinin sunulması sevindirici.

Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi AC gibi kablosuz bağlantı özelliklerine sahip olan cihaz, 5000mAh pille geliyor ve bu pil, tek şarj ile gündelik kullanımda 2 günü geride bırakmanıza yardımcı oluyor. Tabii kapasite geniş olunca, ister istemez “hızlı şarj” unsuru da geliyor akıllara. Öyle ya, böyle büyük bir pili hızlıca şarj etmek güzel olurdu. Ne var ki bu konuda iddialı bir özellik yok. Ürün, 15W şarj adaptörüyle geliyor.

Gelelim güvenlik tarafına. Ürün, parmak izi okuyucu sensörle geliyor. Sağ yan taraftaki güç tuşu, aynı zamanda parmak izi okuyucu sensör olarak görev alıyor. Dijital dünyanızı korumanız için bu özelliği aktifleştirmenizi öneriyoruz.

Bir de, ürünün FM radyo özelliğine sahip olduğunu, beraberinde gelen kablolu kulaklıkla bu özelliği deneyimleyebileceğinizi belirtelim.

General Mobile GM23 inceleme: Uygun fiyata telefon mu arıyorsunuz?

Toparlamak gerekirse…

General Mobile GM23, giriş seviyesinde konumlandırabileceğimiz Android telefonlardan bir tanesi. Özellikle iç mekân kullanımlarında başarılı görüntüleme sunan IPS LCD ekranı ve 5000mAh piliyle dikkat çekiyor. Kameraların gün ışığındaki fotoğraf çekim performanslarından da söz edebiliriz. Öte yandan, ürünün yakın zamanda Android 13 güncellemesini alması da bekleniyor.

GM23, General Mobile’ın websitesinde, an itibarıyla 5200 TL satış fiyatıyla bulunabiliyor.

Bu arada, yakın fiyatlarda farklı General Mobile ürünleri de var. Örneğin GM22 Plus. Bu ürün, FHD+ IPS LCD ekran, MediaTek Helio G80 çipset ve 6000mAh pil gibi detaylara sahip. Fiyatı ise, resmi sitede 5600 TL.

Redmi Note 12 Pro inceleme! Önceki modellerle benzerlikler ve farklar neler?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir