Ana SayfaGenelGelişmiş Anti-tangle tarak teknolojisi ile tüylere elveda

Gelişmiş Anti-tangle tarak teknolojisi ile tüylere elveda

Dyson’ın yeni Anti-tangle teknolojisi ve gelişmiş başlıkları, evdeki saçları ve evcil hayvan tüylerini kolayca ortadan kaldırıyor

Dyson’ın en son kablosuz süpürge serisinde olan yeni Anti-tangle tarak teknolojisi, kedi ve köpek dostlarımızdan düşen tüylerle veya insanlardan dökülen uzun saçlarla başa çıkmak için tasarlandı.

Anti-tangle

Dolanmayı önleyen bir taraktan ilham alan fırça çubuğu, tüm tüy tiplerini doğrudan temizleme başlığına aktarmaya yardımcı olmak için hassas açılı tüy alma kanallarına sahip. Bu polikarbonat dişler; bir dizi spiral naylon kıl, anti-statik karbon fiber iplikler ve güçlü emiş gücüyle birleştiğinde, temizlenmesi zahmetli saç ve tüylerin yanı sıra daha büyük döküntüleri ve mikroskobik tozu yakalayıp ortadan kaldırıyor.

Evcil Hayvan Bakımının Önemi Atlanmamalı

Tüyler çoğu evcil hayvanın olmazsa olmazı ve onları aslında dış etmenlere karşı koruyan bir kalkan. Fakat evcil hayvan sahipleri içinse evdeki tüylerin temizliği en can sıkıcı konulardan. Bu konu nedeniyle birçok evcil hayvan sahibinin dostlarını terketmesi veya sahiplendirmesi de üzücü bir sonuç olarak ortaya çıkıyor.

Anti-tangle

Köpeklerden eşeklere kadar tüy çeşitliliği

Dyson mühendisleri ve mikrobiyologları, problemi gerçekten anlamak için incelemelerine kedi ve köpek gibi çeşitli hayvanların yanı sıra alpaka, eşek, at ve tavşan gibi daha sıradışı hayvanları da dahil etti. Bu araştırma, ekibe hayvan türleri ve ırkları arasındaki tüylerin boyutu, dokusu ve yapısının yanı sıra, eve getirebilecekleri görünmez alerjenler ve bakteriler hakkında da ayrıntılı bilgi verdi. Geliştirme ekibi, geleneksel mühendislik yöntemlerine ek olarak, 284 farklı tüy lifi simülasyonu oluşturmak için yüksek hızlı kamera görüntülerini Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD) yazılımıyla birleştirdi.

Bu, farklı uzunluktaki tüylerin yüksek hızlı hava akışı ve teknolojilerin sanal prototipleriyle nasıl etkileşime girdiğini tekrarlayarak, ihtiyaç duyulan fiziksel prototip sayısını azaltırken araştırmalarını en üst düzeye çıkarmalarına olanak tanıdı. Bu araştırma, Dyson mühendislerinin tüm tüy tiplerinde dolanma önleyici performansını korurken, tüy alma kanallarını fırça çubuğunun boyutlarına uyacak düzeyde hassas bir şekilde tasarlamalarını sağladı.

Anti-tangle

Küresel Toz Araştırmasından Çıkan Önemli Sonuçlar

Dyson’ın geçtiğimiz sene yaptığı Küresel Toz Araştırması’na göre evcil hayvan sahipliği tüm dünyada giderek artarken, dünya üzerindeki 5 evden 2’sinde evcil hayvan bulunuyor. Türkiye’de yüzde 58 oranla kedi sahipliği dikkat çekerken bunu yüzde 38’le kuş ve yüzde 30’la köpek takip ediyor. Çoğu kedi sahibi evcil hayvanının evinde dolaştığı noktaları fazla sınırlandırmazken, köpek sahipleri bu konuda biraz daha sınırlayıcı. Araştırmaya göre köpeklerin daha çok ortak alanlarda dolaşmasına izin verilirken, araştırmaya katılaların yalnızca yüzde 32’si köpeklerinin yataklarına çıkmasına izin veriyor, kedilerdeyse bu oran yüzde 37. Yine Türkiye’de yaşayanlar evcil hayvanlarının yatak odası zeminlerinde uyumasına izin vermede katı bir duruş gösteriyor.

Anti-tangle

Gösterişli kürkler

Dyson, tüm kablosuz süpürgeleriyle uyumlu Evcil hayvan bakım setini kullanıcılarla buluşturuyor. Evcil hayvan tüyleri, evinizin her yerine polen ve diğer alerjenleri taşıyabiliyor. Buna karşılık, evcil hayvan sahiplerinin bir çoğu tüylü dostlarının gizli etkilerinden habersiz. Dünyanın dört bir yanından temizlik alışkanlıklarını araştıran Dyson’ın Küresel Toz Araştırması’na göre, Türkiye’deki evcil hayvan sahiplerinin sadece yüzde 29’u ev tozu akarlarının, yüzde 20’siyse ev tozu akarı dışkısının varlığını biliyor.

Köpeğinizin dökülen tüylerini, kepeklerini ve mikroskobik deri pullarını anında yok etmek için tasarlanan Anti-tangle Evcil hayvan bakım seti, artık Dyson‘ın kablosuz süpürge teknolojileriyle uyumlu olarak çalışıyor. Makinenin ana gövdesine veya bir uzatma hortumu aracılığıyla takılan, 35° açılı, 364 kıla sahip olan başlık, siz evcil hayvanınızı fırçalarken esneyerek köpeğinizin tüylerini almak için hızlı ve rahat bir şekilde köpeğinizin kürküne ulaşıyor.

uawei 5G akıllı telefonlar için somut adımlar atmaya hazırlanıyor

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting