Ana SayfaGenelGame of Thrones bugün bile en çok izlenen diziler arasında

Game of Thrones bugün bile en çok izlenen diziler arasında

Yayınlanan yeni verilere göre, bu ay dünyada en çok izlenen beş dizi arasında, 2019’da final yapan Game of Thrones da bulunuyor.

Tüm zamanların en başarılı dizilerinden biri olan ve yayınlandığı dönemde izlenme rekorları kıran Game of Thrones, 2019 yılında, çoğu kişinin hayal kırıklığı olarak gördüğü bir sezon finaliyle ekranlara veda etti. Ekranlara veda etmesinin üzerinden üç yıldan fazla geçmiş olmasına rağmen dizi, bugün bile en çok izlenen diziler arasında yer almaya devam ediyor.

Parrot Analytics adlı araştırma şirketi tarafından yayınlanan verilere göre Game of Thrones bugün bile en çok izlenen beş diziden biri. Dizi, şu sıralar çok konuşulan The Boys’un bile önünde. Görünüşe bakılırsa yayınlandığı dönemde diziyi izlemeye şansı yakalamayan ya da tekrar izlemek isteyen pek çok kişi bugünlerde diziyi izliyor.

game of thrones 2

Game of Thrones’un bugün bile en çok izlenen dizilerden biri olması, HBO kanalının neden bu evrende geçen yeni diziler yapmak istediğini açıklıyor. Çünkü insanlar bu evrene büyük ilgi göstermeye devam ediyor. Yine Parrot Analytics tarafından paylaşılan verilere göre, bu evrende geçen House of the Dragon dizisini bekleyen kişi sayısı, Amazon’un The Lord of the Rings dizisini bekleyenlerden fazla. Televizyon tarihinin en pahalı dizisi olan yeni Yüzüklerin Efendisi dizisinin bile House of the Dragon kadar büyük ilgi yaratmaması, bu evrenin ne kadar ilgi çektiğinin en önemli göstergesi.

Bu yüzden olsa gerek ki HBO bu evrende geçen yeni diziler de hazırlıyor. Bildiğiniz gibi daha bu hafta, dizinin finalinden sonra geçecek ve Jon Snow karakterine odaklanacak yeni bir dizi için hazırlıklara başlandığı haberleri gün yüzüne çıkmıştı. Bu haberler serinin yaratıcısı olan George R.R. Martin tarafından da doğrulandı. Üstelik Martin’in yaptığı açıklamalar, Jon Snow dizisinin yeni bir proje olmadığını, uzun süredir üzerinde çalışıldığını ortaya çıkardı.

Yeni PlayStation Plus artık Türkiye’de

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting