Game of Thrones sosyal medyaya damgasını vurdu!

Game of Thrones 8. Sezon

Game of Thrones 8. sezon ilk bölümü ile sosyal medyaya damgasını vurdu. İşte Türkiye’deki sosyal medyada Game of Thrones etkisi.

Merakla beklenen Game of Thrones 8. sezon, yine Türkiye’de sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasına girdi. Analiz şirketi Semanticum’un araştırmasına göre dizinin yayınlandığı 15 Nisan Pazartesi günü, konuyla ilgili 55 bin 474 adet tweet atıldı.

Netflix Türkiye 7,99 TL’lik mobil planı kullanıma sundu!

Söz konusu tweetler, dünya çapında 165 milyon adet kişiye ulaştı ve 154 milyon etkileşim aldı.  7 hanedanın taht savaşlarını konu alan dizi ile ilgili araştırmaya göre; sosyal medyada en fazla bahsedilen hanedan Starklar olurken, en çok konuşulan dizi karakteri ise 3 bin 781 adet tweet ile Jon Snow oldu.  

Game of Thrones 8. sezon ilk bölümü çok konuşuldu!

GoT hakkında konuşan sosyal medya kullanıcılarının yüzde 63,5’ini erkekler oluştururken, kadınların oranı ise yüzde 36,5 oldu. Dünyanın en çok izlenen dizileri arasında yer alan Game of Thrones, yüzde 37,7’lik oran ile en çok İstanbul’da konuşulurken, onu sırasıyla yüzde 12,1 ile İzmir, yüzde 10,6 ile Ankara ve yüzde 3,6 ile de Bursa izledi.

Game of Thrones

Yayınlandığı ilk gün toplamda 17.4 milyon kişi tarafından seyredilen dizide yer alan 7 hanedandan sosyal medyada en fazla bahsi geçen hanedan ise bin 663 tweet ile Starklar oldu. Söz konusu hanedanı bin 523 tweet ile Targaryen ve 633 tweet ile Lannisterler takip etti.

Finaline 5 hafta kalan dizinin en çok konuşulan ismi ise demir tahtın en güçlü adaylarından John Snow oldu. Hakkında 3 bin 781 tweet atılan Snow’u, 3 bin 526 tweet ile Arya Stark ve bin 718 tweet ile de Tyrion Lannister takip etti. Bu tweetler dünyada milyonlarca etkileşim aldı.

Game of Thrones


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin