Ana SayfaGenelElon Musk'ın artık 100 milyon takipçisi var

Elon Musk’ın artık 100 milyon takipçisi var

Elon Musk, Twitter’da yüz milyon takipçiye ulaştı. Ancak hala Musk’tan daha fazla takipçisi olan beş isim var. Bunlardan biri de Cristiano Ronaldo.

Kurucusu olduğu Tesla ve SpaceX’in yakaladığı büyük başarı sayesinden dünyanın en zengin insanı haline gelen Elon Musk, son dönemde ise dünyanın en tartışmalı figürü unvanının da sahibi olma yönünde hızla ilerliyor. Twitter’ı satın almak için yaptığı 44 milyar dolarlık teklif nedeniyle son dönemde teknoloji dünyasının gündeminden düşmeyen Musk, bir yandan Twitter’ın yönetimini devralmaya hazırlanırken, bir yandan Twitter üzerinden tartışma yaratacak açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Elon Musk’ın Twitter’daki bu paylaşımları kendi şirketleri içinde bile huzursuzluğa sebep oluyor Hatırlayacağınız gibi kısa süre önce bir grup SpaceX çalışanı, davranışlarından dolayı Musk’ı kınamaları için SpaceX yönetimine bir açık mektup göndermişti. Gerçi bu girişim başarısız oldu ve sonuçta olay bu mektubu organize edenlerin şirketten kovulmasıyla sonuçlandı. Ancak SpaceX’te yaşanan bu olay, Musk’a karşı tepkilerin arttığının en önemli göstergelerinden biri oldu.

Elon Musk Tesla işgücünü yüzde 10 azaltmayı hedefliyor

Ne var ki Musk’ın görüşlerinden rahatsız olanlar olduğu gibi onun bir sonraki açıklamasını merakla bekleyen bir kesim de var. Musk’ın büründüğü bu yeni persona büyük ilgi çekiyor. Öyle ki çılgın iş adamının satın almak istediği Twitter’daki takipçi sayısı 100 milyonu aştı. Yani bugün artık Twitter’daki kullanıcıların yüzde 43’ü Musk’ı takip ediyor.

Yine de bu rakam Elon Musk’ı Twitter’da en çok takip edilenler listesinde ilk sıraya yerleştirmiyor. İlk sıra hala Barack Obama’ya ait. Musk, 100 milyon takipçisiyle Twitter’da altıncı sırada yer alıyor. İlk beş sıra ise şöyle:

– Barack Obama: 132.1 milyon
– Justin Bieber: 114.1 milyon
– Katy Perry: 108.8 milyon
– Rihanna: 106.9 milyon
– Cristiano Ronaldo: 101.3 milyon

iPhone 14 Pro Max’in bataryası 13 Pro Max’ten küçük olabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting