Galaxy Z Fold 6 Slim, 8 inçlik ekranla gelebilir

Galaxy Z Fold 6 Slim 2

Samsung, 10 Temmuz’daki Galaxy Unpacked etkinliğinde en yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 6’yı tanıtacak. Şirketin Galaxy Z Fold 6 Slim modelini de tanıtacağı söyleniyor.

TheElec’in raporuna göre, Samsung daha büyük ekranlara sahip daha ince Galaxy Z Fold 6 Slim versiyonu üzerinde çalışıyor. Bu cihaz, standart Z Fold 6’nın 6,3 inç ve 7,6 inçlik ekranlarından farklı olarak, 6,5 inçlik bir kapak ekranı ve 8 inçlik bir dahili ekrana sahip olacak.

Samsung’un amacı, mevcut modellerine kıyasla daha ince bir katlanabilir telefon yaratma yeteneğini göstermek gibi görünüyor. Ancak, bu daha ince profile ulaşmanın S Pen desteğinin çıkarılması pahasına gerçekleştiği belirtiliyor. Bu, kalem işlevi için gereken sayısallaştırıcının çıkarılmasından kaynaklanıyor.

Galaxy Z Fold 6 Slim

Samsung’un tedarik zincirindeki bir kaynak, daha ince Z Fold 6 için geliştirmenin 2024’ün ilk çeyreğinde başladığını belirtiyor. Samsung’un üst düzey telefonlar için tipik yıllık geliştirme döngüsünü göz önünde bulundurarak, standart Z Fold 6’ya kıyasla gecikmiş bir lansman bu bilgiyle örtüşüyor.

Daha büyük ekranlar ve potansiyel olarak daha güçlü özelliklerle, daha ince Z Fold 6’nın standart muadilinden daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Samsung’un stratejisi, belirli bir pazar için birinci sınıf bir katlanabilir deneyimi hedeflerken, standart Z Fold 6 daha geniş bir kitleye hitap ediyor.

Samsung’un daha ince ve üst düzey Galaxy Z Fold 6 Slim versiyonu, katlanabilir telefon pazarında yeni bir standart belirlemeye hazırlanıyor. Daha geniş ekranları, potansiyel olarak güçlü özellikleri ve ince tasarımı ile bu yeni cihaz, teknoloji meraklılarının ilgisini çekecek gibi görünüyor. Samsung’un bu stratejik hamlesi, katlanabilir telefonların gelecekteki yönelimini de şekillendirebilir.

Tesla, Hindistan’da üretim fabrikası planlarını erteledi