Galaxy Z Fold 4 tüm detaylarıyla görüldü

Samsung Galaxy Z Fold 3, S Pen ile birlikte gelecek

Samsung’un yakında satışa sunması beklenen yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 4 tüm detaylarıyla görüldü.

Bildiğiniz gibi Samsung yeni katlanabilir akıllı telefonlarını çok yakında satışa sunmaya hazırlanıyor. Şirketin Galaxy Z Fold hem de Galaxy Z Flip serilerinin yeni üyelerini resmi olarak tanıtması beklenirken, her iki telefon da çeşitli sızıntılarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Son olarak da Galaxy Z Fold 4 yeni bir sızıntıya konu oldu. Üstelik bu sızıntıyla birlikte telefonun teknik özellikleri hakkında merak edilen tüm detaylar ortaya çıkmış oldu.

Galaxy Z Fold 4

Söz konusu bu sızıntı, bu konularda oldukça güvenilir bir kaynak olan UniverseIce’tan geldi. UniverseIce bu kez bu bilgilerin yüzde 100 doğru olduğunu söyleyerek, bilgileri aldığı kaynağa çok güvendiğini gösterdi.

Bu kaynağa göre Galaxy Z Fold 4, 7.6 inç katlanabilir AMOLED ekran ile geliyor. Ekranın yenileme hızı ise 120Hz. Ekranın çözünürlüğü ise QXGA+ olarak görünüyor ki bu Galaxy Z Fold 3’teki 1768 x 2208 çözünürlükle aynı olacağı anlamına geliyor.

Telefonun dış yüzündeki ekran ise 6.2 inçlik AMOLED bir ekran olacak. Onun çözünürlüğü ise HD+. Ekran yenileme hızı ise iç ekranda olduğu gibi 120Hz. Telefon, Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga setinden güç alacak. 12 GB RAM’e sahip telefon, 256 GB ve 512 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı seçeneğiyle satışa sunulacak.4400 mAh’lık bir batarya sahip olan telefon 25W hızında şarj edilebiliyor.

Son olarak kameraya geldiğimizde Galaxy Z Fold 4’ün arka yüzünde üç lensli bir kamera sistemi olacağı söyleniyor. Bu üçlü kameranın ana lensi 50 megapiksel. Ona 12 ve 10 megapiksellik iki lens eşlik ediyor. Dış yüzdeki selfie kamerası 10 megapiksel, iç yüzdeki selfie kamerası ise 4 megapiksel.

Akıllı saat pazarında zirvede Apple var


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir