Apple Watch için alınan yeni patent tespit edildi

apple watch

Apple Watch, piyasadaki en popüler akıllı saatlerden biri ve giyilebilir cihazlar için çıtayı belirliyor. Son raporlara göre Apple, 2022’nin ilk çeyreğinde yüzde 36’lık bir payla pazarın lideri oldu. Cihaz için tespit edilen bir patent, akıllı saatin gelecekte yerleşik bir kamerayla gelebileceğini ortaya koyuyor. 

Apple Watch için patent, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’nde (USPTO) yayınlandı Patentin görüntüsü, Apple’ın akıllı saate nasıl kamera eklemeyi planlayacağına dair bir fikir veriyor. 

Apple, kamera lensini Digital Crown butonunun içine yerleştirmeyi hedefliyor. İkincisi, cihazın sağ tarafında bulunur. Kameranın merceği, özneye odaklanabilmesi için diyaframın içine ve/veya kadranın açıklığının arkasına entegre edilebilir. 

Apple Watch

Bu, kullanıcıların Digital Crown nesneye doğru bakacak şekilde kollarını uzatarak görüntü yakalamalarını sağlayacaktır. Burada bir püf noktası olduğunu belirtmekte fayda var, yani sağ ellerinde saat takmayı tercih eden insanlar kamerayı kendilerine bakacak şekilde tutacaklardır. Bu nedenle, kullanıcının Digital Crown içindeki lens ters yöne bakacak şekilde cihazı sol eline takması gerekecektir. Apple’ın bu sorunu nasıl çözdüğünü görmek ilginç olacak. 

Ayrıca, patentlerin çoğu zaman gerçek ürünlere dönüşmediğini de belirtmekte fayda var. Kamera lensli Apple Watch kulağa ilginç ve fütüristik geliyor. Ancak, yakında gelmesini beklememek gerekir, bu seneki 8 serisinde de göremeyeceğimizi belirtelim.

Xiaomi 12 Ultra tasarım detayları belli oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir