Galaxy Watch 6 WearOS ile gelecek!

Galaxy Watch 5

Samsung’un bu yılın son çeyreğinde tanıtması beklenilen yeni akıllı saat modeli Galaxy Watch 6’nın hangi işletim sistemi ile geleceği kesinleşti. Görünen o ki önümüzdeki süreçte Güney Koreli şirket tekrardan Tizen’e geri dönmeyi düşünmüyor.

Galaxy Watch 6 WearOS ile gelecek! Büyük gün geldi çattı! Bugüne kadar sızdırılan bilgilerden yola çıkarak, Güney Koreli teknoloji şirketinin son çeyrekteki etkinlikte yeni katlanabilir akıllı telefonlarını, akıllı saatlerini ve kablosuz kulaklık modelini sergilemesi bekleniyor. Galaxy Unpacked etkinliğine aylar kala gelen son sızıntılar ise, Galaxy Watch 6 ve Galaxy Watch 6 Pro’ya ilişkin birçok bilginin de teyit edilmesini sağladı.

Google Asistan artık Samsung Galaxy Watch 4'te mevcut

Son sızıntılara göre, Samsung bu sene kesinlikle dönen ekran tasarımlı klasik modelden vazgeçti. Ne Galaxy Watch 6’da ne de Galaxy Watch 6 Pro’da daha önceki modellerde gördüğümüz dönen ekran teknolojisi bulunmayacak.

Galaxy Watch 5

Galaxy Watch 6 WearOS ile gelecek!

Bir diğer önemli bilgi ise Galaxy Watch 6 Pro’nun batarya kapasitesine ilişkin. Buna göre yeni akıllı saat 622mAh gibi oldukça büyük bir pil ile karşımıza çıkacak. Galaxy Watch 6’nın aksine tek bir boyut ile satışa sunulacak olan saatin kasa boyutu 45mm olacak.

Galaxy Watch 5 Pro

Galaxy Watch 6’da ise iki farklı kasa boyu seçeneği göreceğiz. Daha küçük ve kompakt bir görünüm isteyenler için 40mm’lik bir versiyon sunacak olan Samsung, biraz daha büyük bir ekrana sahip akıllı saat tercih edecekler içinse 44mm’lik kasaya sahip ikinci bir seçenek sunacak. Her üç akıllı saatin de kutudan Wear OS ile çıkması bekleniyor.

Zoom yaklaşık 1.300 işçiyi işten çıkarıyor