Ana SayfaGenelPeugeot Avrupa’da bir numaraya yerleşti!

Peugeot Avrupa’da bir numaraya yerleşti!

Dünya genelinde otomobil arzının azaldığı ve belirsizliğin arttığı bu günlerde, Peugeot firması üst üste gelen performans verileri ile adeta parmak ısırtıyor.

Peugeot Avrupa’da bir numaraya yerleşti! Son birkaç yıldır olağanüstü bir değişim süreci geçiren, yeni otomobil modelleriyle adeta kendini aşan Peugeot, bu başarısının meyvelerini yemeye devam ediyor. Şirketin bu başarısının arkasında yatan isimler ise Peugeot 2008 ve Peugeot 208 modelleri.

Özellikle, yeni kasaya geçtiği yıl olan 2020 yılından itibaren isminden bahsettiren Peugeot 2008, Fransız şirket için adeta bir dönüm noktası oldu. Hem ülkemizde hem de dünya genelinde en çok satılan B-SUV modeli unvanını aylarca kimselere bırakmayan bu araç, Peugeot’un farklı ve marjinal kasa tasarımlarına devam edebilmesi için de kendisine umut verdi.

PEUGEOT

Peugeot Avrupa’da bir numaraya yerleşti!

Şirketin aynı yıl piyasaya sürdüğü Peugeot 208 modeli ise, 2020 yılında “yılın otomobili” ödülünü alırken, 2021 yılında ise Avrupa’da en çok satılan otomobil modeli olmayı başardı. İşte şirketin üst üste gösterdiği bu üstün başarılar, doğal olarak pazar payının da artmasını sağladı. Buna göre, Fransız otomotiv devi Avrupa pazarındaki payını 2021 yılında önceki yıla göre %5 arttırdı.

Şirket dünya genelindeki payını ise %5,5 oranında arttırmayı başardı. Ancak Peugeot’ın tek başarısı binek otomobil kategorisinde olmadı. Önceki yıllara göre pazar payının rakiplerine kıyasla daha düşük olduğu hafif ticari araç kategorisinde de üstün bir başarı sergileyen marka, bu alanda da payını 2020 yılına göre %12 oranında arttırmayı başardı.

Haftanın potansiyeli yüksek kriptoları bakın hangileri oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting