LG G6’ya yüz tanıma özelliği geliyor

lg g6 1

Güney Koreli teknoloji devi LG, yeni amiral gemisi modeline yüz tanıma özelliği kazandırıyor. İşte LG G6 yüz tanıma özelliği hakkındaki detaylar.

Şu aralar LG ve Samsung arasında kıyasıya bir rekabet mevcut. Hatta LG bu rekabette öne geçebilmek adına yeni amiral gemisi modeli LG G6 ’yı, S8’den 1 ay önce satışa sundu. Bunu yapabilmek için de Snapdragon 835 kullanma fikrini rafa kaldırıp, yola geçtiğimiz senenin üst segment yonga seti SD 821 ile devam etti. Fakat iki ezeli rakip için mücadele henüz yeni başlıyor.

Bilindiği üzere Galaxy S8 kısa süre sonra resmen satışta olacak. Bu durumun farkında olan LG, G6’ya olan heyecanı canlı tutmak için çaba sarf ediyor. Özellikle ülkesinde son derece avantajlı LG G6 kampanyaları düzenleyen şirket, şimdi de önemli bir güncelleme için kolları sıvamış durumda.

LG’den yapılan açıklamada LG G6 için yüz tanıma özelliği üzerinde çalışıldığı açıklandı. Bir güncelleme ile telefona dahil edilecek olan bu özelliğin Mayıs ya da Haziran gibi kullanıma sunulması planlanıyor.

LG bu konuda son derece tecrübeli bir şirket olan Oez ile işbirliği içerisinde. Ayrıca Güney Koreli şirket, Haziran ayının başlarında ülkesinde uygulamaya koyacağı LG Pay için de yeni yüz tarama sisteminin kullanılabileceğini açıkladı.

Samsung’un yüz tanıma sisteminin basit bir fotoğrafla bile aşılabildiğini düşündüğümüzde, LG’nin sonradan bir güncelleme ile telefona dahil edeceği yüz tanıma özelliğinin ne derece güvenilir olacağı da ayrı bir soru işareti.