Galaxy S23 fiyatı yine sızdırıldı! Bu sefer farklı etiket!

s23

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un merakla beklenen Galaxy S23 serisinin tanıtımına artık oldukça kısa bir süre kaldı. Ancak serinin en çok merak edilen konusu artık bilinmezlikten kurtuldu.

Galaxy S23 fiyatı yine sızdırıldı! Bu sefer farklı etiket! Akıllı telefon dünyası nefesini tutmuş 1 Şubat 2023 tarihinin gelmesini bekliyor. Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından bu tarihte gerçekleştirilecek olan Galaxy Unpacked etkinliği kapsamında tanıtımı yapılacak olan Galaxy S23 serisi, birçok akıllı telefon meraklısı tarafından heyecanla beklenirken, seriye ait en çok öğrenilmek istenen konu ise tabi ki fiyatı.

ssss23

Bugüne kadar birçok farklı kaynaktan ortaya atılan iddialara baktığımız zaman, genelde Samsung’un Galaxy S23 serisinde fiyat artışına gideceği dillendiriliyordu. Ancak dün akşam saatlerinde sızdırılan bir görsel, Galaxy S23 serisinin fiyatlarının beklenildiği gibi olmayacağını gösterdi.

ss23

Buna göre serinin standart modeli olan Galaxy S23’ün 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı versiyonunun fiyatı 799 dolar olacak. Tabi dileyen kullanıcılar 256GB’lık versiyonu da tercih edebilir ancak şu an için o modelin fiyatına ilişkin bir bilgi bulunmuyor. Öte yandan geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy S22 serisinin de başlangıç fiyatı 799 dolar olarak belirlenmiş, 256GB’lık model ise 849 dolardan satışa sunulmuştu.

Galaxy S23 fiyatı yine sızdırıldı! Bu sefer farklı etiket!

Galaxy S23 Plus modeline baktığımız zamansa işler daha da güzelleşiyor. Nitekim bu telefonun fiyatı da geçtiğimiz yılın başlangıç fiyatı olan 999 dolarla aynı. Ancak çok önemli bir fark var o da Galaxy S22 Plus modeli 128GB’lık başlangıç versiyonuyla karşımıza çıkmıştı, Galaxy S23 Plus’da ise en az 256GB’lık versiyon bulunuyor. Yani burada bir indirimin yapıldığını bile söyleyebiliriz çünkü Galaxy S22 Plus modelinin 256GB versiyonu 1.049 dolardan satışa sunulmuştu. Bu hamlenin nedenini anlamakta hiç zor değil. Yakın zamanda sizlerle paylaştığımız haberlerde, Samsung’un Galaxy S22 Plus satışlarından memnun olmadığını ve satış rakamlarını arttırmanın bir yolunu aradığını söylemiştik. İşte bu pencereden bakıldığında, bu hamlenin son derece mantıklı olduğu söylenebilir.

Samsung Galaxy S23

Son olarak Galaxy S23 Ultra modeline baktığımız zaman da yine bu telefonun da tıpkı Galaxy S23 Plus modelinde olduğu gibi 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanına sahip versiyonunun 1.199 dolardan satışa sunulacağını görüyoruz. Nitekim geçtiğimiz yıl satışa sunulan Galaxy S22 Ultra modeli de 1.199 dolardan satılmasına rağmen başlangıç versiyonunda 256GB değil 128GB dahili depolama alanı bulunuyordu. Galaxy S23 fiyatı yine sızdırıldı! Bu sefer farklı etiket!

Beyond Good and Evil 2’den iyi haber


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir