Galaxy S10 ekran koruyucusu sorunu can sıkıyor


Samsung yeni amiral gemisi modellerini 20 Şubat’ta tanıtacak. Fakat Galaxy S10 modelleri ile ilgili ortaya atılan yeni iddialar can sıkacak nitelikte. İşte detaylar.

Bilindiği üzere Samsung yeni S serisi modellerini önümüzdeki ay tanıtacak. Güney Koreli şirket 20 Şubat’ta S10 Lite, S10 ve S10+ modelleri ile teknoloji tutkunlarının karşısına çıkacak. Sızdırılan son bilgilere göre, üç S10 modeli de Snapdragon 855’le  gelecek. Telefonlar arasındaki temel farklar ise kamera, RAM ve dahili depolama tarafında ortaya çıkacak.

S10 çıkmadan sorunları ortaya çıktı!

Yani başka bir değişle, diğer standart özellikler tüm modellerde aynı olacak. Örneğin üç modelde de ekran altı parmak izi okuyucusu özelliği yer alacak. Samsung’un kendi geliştirdiği yeni bir teknolojiye dayanan ekran altı parmak izi okuyucusu özelliği şimdiden bazı sorunlara neden olmuş durumda.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan yeni bir rapora göre, S10 modellerinde kullanılan ekran altı parmak izi okuyucusu özelliği ekran koruyucularını desteklemiyor.

Yani ekrana herhangi bir koruyucu yerleştirdiğinizde, ekran altı parmak izi okuyucu özelliğini kullanamıyorsunuz.

Genelde kullanıcılar telefonların ekranlarını çizilmelerden ya da darbelerden korumak için bu tarz ekran koruyucularına yöneliyorlar. Fakat görünen o ki Galaxy S10 sahipleri hayli yüklü ödeme yaptıkları telefonlarını dış etkenlerden korumak için farklı yöntemler kullanmak zorunda kalacaklar.

Elbette S10 serisindeki ekran altı parmak izi okuyucusuna duyarlı ekran koruyucular çıkabilir. Fakat hali hazırda piyasada olan koruyucular, bu özelliği desteklemiyorlar.

Google Play Store yeni arayüz testlerine başladı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin