Galaxy S10 tamiri, Galaxy S9’dan daha zor

galaxy s10

Samsung’un 20 Şubat’ta resmiyet kazanan yeni amiral gemisi modeli Galaxy S10 hakkında bazı yeni bilgiler ortaya çıktı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Hatırlanacağı üzere Samsung, 20 Şubat’ta özel bir etkinlik düzenlemiş ve yeni amiral gemisi modellerini tanıtmıştı. Güney Koreli teknoloji devinin tanıttığı Galaxy S10, hali hazırda ön sipariş sürecinde olsa da telefon hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Geçtiğimi günlerde S10’un parçalarına ayrıldığını ve cihazın hayli komplike bir yapıya sahip olduğu bilgisini sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise Galaxy S10’un tamir sürecini gözler önüne seren bir video ortaya çıktı.

Galaxy S10’u tamir etmek o kadar kolay olmayacak

Malum, artık akıllı telefon parçalarını internet üzerinden basit bir şekilde temin edebiliyoruz. İnternette yer alan tamir videoları sayesinde de bazı parçaları, teknik servis desteği olmadan kendimiz değiştirebiliyoruz.

Örneğin bir iPhone ekranı değiştirmek size maksimum 100TL’ye mal oluyor. Fakat bunu bir telefoncuya ya da teknik servise götürdüğünüzde 300TL civarında bir meblağ ödemek zorunda kalabiliyorsunuz.

Dolayısıyla telefonların kolay tamir edilebiliyor olması, bilinçli kullanıcılar için büyük önem arz ediyor. Galaxy S10 cephesine bu açıdan baktığımızda pek de iç açıcı bir tablo ile karşılaşmıyoruz. Malum, hali hazırda Galaxy S9’un tamiri pek kolay değildi. Kavisli ekran, iç yapının fazla karmaşık olması ve basit bir batarya değişimi için bile onlarca vida sökmek…

S10’a baktığımızda daha da karmaşık bir tablo bizleri bekliyor. Yayınlanan videoda ekran altı parmak izi okuyucusu ve delikli ekran tasarımı yüzünden tamir işinin çok daha meşakkatli olduğuna vurgu yapılıyor. Dilerseniz bu videoya yukarıdan göz atabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir