Galaxy S10 performans testinde ortaya çıktı

s10

Samsung’un önümüzdeki ay tanıtacağı yeni amiral gemisi modeli Galaxy S10 performans testinde ortaya çıktı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Bilindiği üzere Samsung uzun bir süredir S serisinin yeni modelleri üzerinde çalışıyor. Eğer büyük bir aksilik olmazsa Güney Koreli teknoloji devi Galaxy S10, S10 Lite ve S10+ modellerini önümüzdeki ayı tanıtacak.

Şimdiye kadar sızdırılan bilgiler ve raporlar doğrultusunda konuşacak olursak, üç S10 modelinin de ayrımsız bir şekilde Snapdragon 855’ten güç alacağını biliyoruz. Bu üç model arasındaki temel farklar ise kamera kurulumları, RAM ve dahili depolama kapasitelerinde ortaya çıkacak.

Galaxy S10 ne kadar güçlü? İşte yanıtı

20 Şubat’ta teknoloji tutkunlarının beğenisine sunulacak olan Galaxy S10 geçtiğimiz gün performans testinde ortaya çıktı. Samsung’un yeni amiral gemisi modeli tek çekirdek testinden 3413, çok çekirdek testinden ise 10256 puan almayı başardı.

galaxy s10

Ayrıca Geekbench raporuna göre, S10 kutudan ilk çıktığında Android 9 Pie ile çalışacak. Snapdragon 855’ten güç alacak olan cihaz, sistemini 6GB RAM ile destekleyecek.

Bu arada şunu da dip not olarak belirtmek gerekiyor. Samsung muhtemelen S10’da 6GB ve 8GB’lık RAM opsiyonlarına yer verebilir. Plus varyantında ise bu miktar 10GB’a kadar yükselecektir. Lite sürümde 4GB RAM’in standart olması bekleniyor.

S10’un performans testinde aldığı puanların tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle plus varyantında kullanılacak olan 10GB RAM ile bu puanlar daha da artacaktır.

İşte Galaxy S10 kılıfları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir