Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy A8 ve A8+ (2018) için Oreo güncellemesi dağıtımı başladı

Galaxy A8 ve A8+ (2018) için Oreo güncellemesi dağıtımı başladı

Samsung’un iki orta seviye cihazı geç de olsa Android Oreo’ya kavuşuyor. A8 ve A8+ için ilk dağıtımın başladığı yönünde haberler gelmeye başlıyor.

Android dünyasında sıkça rastladığımız bir durum olan güncellemelerin yavaş gelmesi, bir kez daha nüksetti. Android P’yi konuşmaya başladığımız şu günlerde, ocak ayında tanıtılan iki Samsung telefonu Oreo’ya henüz kavuşabiliyor.

A8 ve A8+ ocak ayında duyrulmuşlardı

Samsung’un 2018 model A8 ikilisi, yılın başında, ocak ayında tanıtılmıştı. Çıktıları dönemde Oreo halihazırda vardı, ancak telefonların Android sürümü Nougat olarak lanse edildi. Neyse ki ikili, bazı ülkelerde Android 8’i almaya başladı. Gelen raporlara göre Güney Koreli şirket Rusya, Özbekistan, Kazakistan ve Ukrayna’da dağıtımı başlattı, dünya çapında dağıtımın başlaması da uzun sürmeyecek.

Güncellemeye dahil olan önemli yenilikler ise; çift sim kart için de VoLTE (Doğrudan LTE bağlantısı üzerinden telefon görüşmesi yapmayı sağlayan teknoloji) desteği ve temmuz ayı güvenlik yaması. Tahminler doğru çıkarsa güncellemenin ülkemizde de yüklenebilir hale gelmesi en fazla birkaç haftayı bulacak.

Apple, iPhone X ve iPhone SE üretimini durduruyor

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler