Nokia 3 İçin Android 8.0 Oreo Müjdesi Geldi

Nokia 3 İçin Android 8.0 Oreo Müjdesi Geldi

Android 7.1 Nougat‘ı alacağı sözü verilen Nokia 3 için sevindirici haber geldi. Cihaz doğrudan Android 8.0 Oreo’yu yükseltilecek!

Nokia’dan Oreo’ya Tam Destek

Microsoft’un satın alımının ardından bağlarını tamamen kopartıp Android dünyasına adım atan Nokia, güncelleme konusunda rakiplerine örnek olacak hareketler sergiliyor. Ekim ayının sonu için Android 7.1.2‘nin sözünü alan Nokia 3, güncellemeyi alamamıştı. Neyse ki şirketin doğrudan son sürüme geçme planlarının olduğu ortaya çıktı. HMD’nin yetkili isimlerinden Juho Sarvikas Twitter üzerinden bir kullanıcının sorusuna yanıt verdi ve Oreo güncellemesi için çalışıldığını söyledi.

Cihazda kullanılan Mediatek yongasının sorunları malum. İptal edilen Nougat güncellemesinin ertelenmesine neden olan problemin Android Oreo‘da kolayca aşılıp aşılmayacağı bilinmiyor. Ayrıca Nokia 3‘ten önce gelen birkaç cihazın daha olması, Nokia 3 kullanıcılarının bir süre daha bekleyeceklerini düşündürüyor. Nokia, geçtiğimiz günlerde Nokia 8 için Oreo’yu dağıtmaya başladı, Nokia 5 ve 6 içinse beta programı hazırlıklarını yapmakla meşgul.

Samsung Galaxy A8+ 2018 Sızdırıldı!