Galaxy A8 için Android Oreo yayınlandı!

Galaxy A8 için Android Oreo

Samsung, uzun bir süredir beklenen Galaxy A8 için Android Oreo güncellemesini bugün indirime sundu. Galaxy A8 ve A8+ için Android Oreo güncellemesini indirime sunan Güney Koreli firma, kullanıcılara yeni özellikler sunuyor.

Galaxy A8 için Android Oreo güncellemesini yayınlandı

Samsung şu aralar orta segment modellerini Oreo’ya terfi ettirme konusuna hayli takılmış durumda. Hali hazırda sektördeki ağırlığını bu segmentteki modellere borçlu olan Samsung, son olarak da Galaxy A8 ve A8+ için Oreo dağıtımına başladı.

Elbette bu dağıtım şimdilik kapalı beta sürecinde. Yani belli başlı test cihazlarına ulaşmış durumda. Peki gelelim asıl soruya. Final sürümü ne zaman çıkacak? Onun yanıtı da basit. Sızdırılan bilgilere göre A8 ve A8+ için Oreo güncellemesi Temmuz ya da Ağustos ayında yayınlanacak. En azından sızdırılan bilgiler bu yönde.

Galaxy A8 için Android Oreo

Tabi ki şöyle bir gerçeği de atlamamak gerekiyor. Muhtemelen o zamana kadar Google çoktan yeni Android sürümünü duyurmuş olacaktır. Elbette muhtemelen Google cihazları ve Android One kapsamındaki telefonlar da bir sonraki Android sürümüne geçmiş olacaklar.

Galaxy S9 satışları hayal kırıklığı yarattı

Olsun, geç de olsa Samsung’un orta segmentteki bir modelini daha Oreo’ya geçirme kararı yerinde bir hamle diyebiliriz.