Milyar dolarlar götüren FTX patronu, sakız parasına serbest kaldı

Kripto paralarda bu stratejiler

Kripto para dünyasının en büyük ikinci borsasında akıl almaz bir vurguna imza atan Sam Bankman, kefaletle serbest kaldı.

Milyar dolarlar götüren FTX patronu, sakız parasına serbest kaldı. Kripto para borsası oldukça zor bir yıl geçiriyor. Yıl başından bu yana birçok farklı sorunla uğraşan kripto para yatırımcıları için ilk büyük tehlike LUNA krizi ile yaşanmıştı. Milyarlarca doların bir anda buhar olup uçmasını sadece yaşlı gözlerle seyredebilen yüz binlerce kripto para sevdalısı için daha büyük vurgun ise FTX ile yaşandı.

Kripto para piyasaları kripto madenci

Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası konumunda olmasına ve arkasında milyonlarca yatırımcının desteği bulunmasına rağmen, bu borsa birkaç gün içerisinde iflas ettirilmiş, ardında ise milyarlarca dolar kayıp yaşayan milyonlarca yatırımcı bırakmıştı.

Kripto paralarda korkutan

Milyar dolarlar götüren FTX patronu, sakız parasına serbest kaldı

İşte kripto para tarihinin gördüğü en büyük skandalın başrol oyuncusu olan Sam Bankman, o günden sonra Bahamalar’a gitmiş ve burada tatil gibi bir hayat yaşamaya başlamıştı. Kısa süre sonra ABD’ye iade edilen Bankman’ın yüzlerce yıl hapis cezası alması ve bir daha güneş yüzü görmemesi beklenirken, mahkeme şok bir kararla eski CEO’yu 250 milyon dolar kefaletle serbest bıraktı.

Ukrayna, 13 milyon doların üzerinde kripto para topladı

Yatırımcılardan aldığı düşünülen milyarlarca dolar hesaba katıldığında, Bankman için kesilen 250 milyon dolarlık ceza adeta devede kulak kalıyor. Ancak mahkeme kararını verdi, Bankman ise kefaleti anında ödeyerek salondan elini kolunu sallayarak çıktı. Tabi bu durumda, FTX skandalının danışıklı dövüş olduğu iddialarını bir kez daha gündeme getirdi.

HUAWEI FreeBuds 5i : Şık, rahat ve yüksek teknoloji dinleme deneyimi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir