Fortnite sonunda o ülkede sunucularını kapatıyor

Fortnite sonunda o ülkede sunucularını kapatıyor

Fortnite Çin’deki mobil oyunu 2018’den beri mevcut. Ancak oyun katı hükümet düzenlemeleri nedeniyle bölgedeki beta aşamasından hiç çıkmadı. Ve şimdi geliştiriciler, Çin Fortnite sunucularını kapattıklarını resmen açıkladılar. İşte detaylar.

Fortnite özellikle pandemi döneminde en çok oynanan oyunlar arasında yer aldı. Epic’in Apple ile yaşadığı problemlere rağmen Android’de ciddi anlamda öne çıkan oyun içimn şimdi bir karar alındı. Oyun, Çin pazarından çekiliyor. Geliştiricilerin resmi açıklaması belirli bir nedene işaret etmese de, bunun Çin hükümetinin oyun sektörü üzerindeki kısıtlamaları sıkılaştırmaya devam etmesi nedeniyle olduğunu varsayılıyor. Son zamanlarda çocukların oyun oynamasına getirilen sınırlama sadece bir örnek. Ülkede 18 yaşından küçükler haftada 3 saatten fazla oynayamaz.

Fortnite sonunda o ülkede sunucularını kapatıyor

Ülkede sanal eşya satmak için izin almak giderek zorlaşıyor ve Fortnite’ın ücretsiz iş modeli Çin pazarında mantıklı gelmiyor. Yani 15 Kasım‘dan beri Fortnite sunucuları artık ülkedeki oyuncular için mevcut değil. Çin katı kurallarıyla tanınan bir ülke ve konu bu mobil oyuna gelince de farklı olmadı. Ne yazık ki Fortnite kalabalık bir nüfusa sahip olan Çin’den çekilmek zorunda kaldı. Oyun Apple ile yaşananlara ve Çin pazarından çekilmesine rağmen hala başarılı bir noktada. Dünyada milyonlarca oyuncuya sahip oyun geçtiğimiz dönemlerde verdiği sanal konserlerle de ön plana çıkmıştı. Oyunun bundan sonraki başarısı nerelere gidecek bekleyip göreceğiz.

Windows 11 siyah ekran göstermekten vazgeçiyor: Kazanan mavi oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir