Ana SayfaGenelFord otomobil üretiminde sıkıntı çekiyor

Ford otomobil üretiminde sıkıntı çekiyor

Otomobil sektöründeki önemli markalardan biri olan Ford üretim tarafında ciddi sıkıntılar yaşıyor. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

Ford otomobil üretiminde sıkıntı çekiyor. Otomobil sektörü denilince akla gelen ilk isimlerden birisi de muhtemelen Ford olacaktır. Sektördeki en köklü isimlerden biri olan Ford şu sıralar üretim bandı tarafında ciddi sıkıntılarla karşı karşıya.

Bu sıkıntıların temel nedeni ise teknoloji dünyasını az çok yakından takip edenlerin de tahmin edebileceği üzere çip sıkıntısı. Malum uzun bir süredir üst seviye çiplerde belli sıkıntılar mevcut. Bu sıkıntıların kısa vadede giderileceği de düşünülmüyor.

Hali hazırda dünya üzerindeki üst düzey çip gereksiniminin büyük bir bölümü TSMC tarafından karşılanıyor. TSMC’nin üretim kapasitesi de sınırlı olduğu için arz talep dengesi şaşmış durumda.

Ford otomobil üretiminde sıkıntı çekiyor

Sektördeki çip sıkıntısı şimdilik otomobil üretimini vurdu diyebiliriz. Çünkü otomobil içerisinde elektronik aksamlar arttıkça kullanılan çip sayısı da o oranda artıyor. Yani otomobillerdeki tüm elektronik öğeler tek bir devreyle kontrol edilmiyor. Bu da bir otomobil üretimi için yüksek sayıda çip kullanımını beraberinde getiriyor.

Sonuç olarak şu anda kısa sürede giderilemeyecek bir çip sıkıntısı mevcut. Daha önce bazı otomobil üreticileri bahse konu çip sıkıntısından ötürü üretimi yavaşlatmak zorunda kalmıştı. Şimdi bunlara Ford da eklendi. Muhtemelen önümüzdeki süreçte başka isimler de üretim tarafında sıkıntı çekmeye başlayacaktır. Yine de bekleyip göreceğiz.

Remake olarak gelecek GTA oyunları belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting