Ana Sayfa Cep Telefonu Firefox OS Zorlu Bir Yolda

Firefox OS Zorlu Bir Yolda

Mozilla, Amerika ve İngiltere’deki kullanıcılarına yeni turuncu ve mavi Firefox telefonları aldırmanın yolunu bulmuş gibi görünüyor. Ama analistlerin bunun hakkında daha az şüpheci oldukları anlamına gelmiyor.

Bir tarayıcı bir telefona dönüşebilir mi? Firefox üreticisi Mozilla kesinlikle bunu umuyor fakat Mozilla’nın kullanıcıların küçük ve parlak yeni Firefox telefonlara ilgisinin arttığı iddialarına analistler şüpheyle yaklaşıyorlar.

Telefonlar ilk kez piyasaya çıktığı İspanya’dan sonra satışa sunulduğu Venezuela ve Kolombiya’da ilk ayı içinde hızlı bir gelişme gösterdi. Mozilla yeni telefonunu yakında Amerika ve İngiltere’de eBay müşterilerine sunmayı amaçlıyor.

Firefox Telefon

 

Gartner analisti Carolina Milanesi’ye göre Firefox OS telefon 2 amaca hizmet ediyor. Milanesi, Firefox Os’un geliştirilme amacının mobil pazarda yer almak ve taşıyıcıları düşük maliyetli telefonlarda Android’e daha az bağımlı hale getirmek olduğunu söyledi.

Mozilla, yeni telefonunun HTML5 ve CSS3 teknolojilerini desteklemesinin ve düşük maliyetinin uygulama geliştiricilerini cezbedeceğini düşünüyor. Mozilla’nın evanjelist geliştiricisi Christina Heilmann Firefox OS uygulaması geliştirmenin boşa harcanmış zaman olmadığını savunuyor. Heilmann’a göre Firefox OS ile iOS için HTML5 uygulama yazmak mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting