Mozilla’dan Saydam Akıllı Telefon: Fx0

Mozilla

Mozilla’nın Firefox OS işletim sistemini kullanan FxO, saydam dış tasarımıyla bugüne kadar piyasaya sürülen en ilginç akıllı telefonlar arasında yer alıyor.

Dünyanın en popüler internet tarayıcılarından birine sahip olmasıyla tanınan Mozilla tarafından geliştirilen Linux tabanlı mobil işletim sistemi Firefox OS şu ana kadar geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşamamış olsa da, ilgi çekici akıllı telefonlara eşlik etmeye devam ediyor. Daha önce GeeksPhone gibi alternatif cihazlarla kullanıcılarla buluşan işletim sistemi, şimdi de yeni yıl öncesi Japonya’da satışa sunulan ilginç bir telefonda kendisine yer buldu.

Mozilla fx0

Mozilla ve Japon telefon operatörü KDDI ortaklığında geliştirilen ve Firefox OS işletim sistemini kullanan FxO, saydam kaplamasıyla kesinlikle bugüne kadar piyasaya sürülen en ilgi çekici akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Üstelik sadece ilginç tasarımıyla yetinmeyen FxO, bugüne kadar piyasaya sürülen en üst düzey Firefox OS telefonu olma özelliğini taşıyor.

Firefox OS işletim sistemli telefonlarda daha önce yer verilmeyen 4G LTE ve NFC teknolojilerini kullanan FxO‘nun donanımsal özellikleri arasında 4.7 inç dokunmatik ekran, 1.2 GHz dört çekirdekli işlemci ve 2,370 mAh batarya yer alıyor. Japon tasarımcı Tokujin Yoshioka tarafından hazırlanan ve yaklaşık 420 dolara satışa sunulan telefonun Japonya dışına taşınıp taşınmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Windows Phone Brezilya’da iOS’u Devirdi