Ana Sayfa Cep Telefonu Mozilla Firefox İşletim Sistemli Telefonlar Tam Gaz!

Mozilla Firefox İşletim Sistemli Telefonlar Tam Gaz!

Mozilla’nın, akıllı telefon ve tabletler için işletim sistemi geliştirmekte çok geç kaldığını söyleyebiliriz. Yine de firma yöneticileri zararın neresinden dönsek kardır diye düşünüyor olmalılar zira Firefox temelli telefonların ilk dalgası kısa süre içerisinde tüketildi.

Mozilla, Firefox işletim sistemli telefonlar için Çinli üretici ZTE ile anlaştı. ZTE ülkemizde pek bilinmese de, Amerika, İngiltere, Uzak Doğu ve Batı Avrupa ülkelerinde, satış listelerinde ilk beşe demir atan bir firma. 80 dolarlık, giriş seviyesi Firefox temelli telefonların ilk birkaç binlik dalgası sadece bir gün içinde satıldı. Amerika, İngiltere, İspanya, Polonya ve Almanya, satışlarda başı çektiler.

screens-en-us

Ayın ilk günlerinde, Mozilla üst düzey yöneticisi Evangelist Christian Heilmann, rekabete gireceklerini müjdelemişti. Evangelist Christian Heilmann, birkaç büyük üretici ile temasta olduklarını açıklasa da, isim vermekten kaçındı.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting