Firefox için beklenen yenilik çok yakında geliyor!

Firefox

Mozilla’nın güvenlik konusunda rakipsiz olarak gösterilen Firefox tarayıcısı için beklenen yenilik çok yakında kullanıma sunulacak. Firefox artık reklamları otomatik olarak engelleyebilecek.

İnternette gizlilik konusunda yaptığı hamleler ile kullanıcıların büyük beğenisini toplayan Mozilla, bugün merakla beklenen yeni özelliğinin duyurusunu yaptı. Bildiğiniz gibi Opera tarayıcısında tümleşik reklam engelleme özelliği bulunuyordu. Adblock tabanlı bu reklam engelleme özelliği, eklentilere göre daha hızlı çalışıyor ve daha fazla gizlilik sunuyordu.

Firefox reklam engelleme özelliği için düğmeye bastı!

Mozilla da kendi internet tarayıcısı için reklam engelleme aracını duyurdu. Yakında gelecek olan güncelleme ile kullanıma sunulacak olan reklam engelleme özelliği, reklam takipçilerini otomatik olarak engelleyecek.

Ayrıca kullanıcıların internet siteleri ile paylaştığı veriler de isteğe bağlı olarak engellenebilecek.

Google Chrome RAM tüketimi nihayet normale dönüyor!

Firefox

Reklamları engelleyerek hem daha hızlı hem de daha güvenli bir internet deneyimi sunacak olan Firefox, bu güncellemeyi 2018 yılı bitmeden Windows ve macOS için yayınlayacak.

Söylentilere göre reklam engellemenin yanında kripto madenciliği yapan zararlı yazılımların da engellenecek. Bakalım Mozilla bu hamlesi ile Opera’ya kaptırmış olduğu kullanıcılarını geri kazanabilecek mi?