Ana Sayfa Genel Firefox tarayıcısı hızlanacak

Firefox tarayıcısı hızlanacak

Bir dönem hızı ve güvenliği ile çok popüler olan Firefox tarayıcısı yeniden eski hızlarına dönmek için hazırlık yapıyor.

Geçtiğimiz yıl Quantum güncellemesi ile %40 performans kazanan tarayıcı için bu yıl yeni bir performans güncellemesi hazırlanıyor.

Mozilla’nın hazırladığı yeni güncelleme ile Firefox’un %40-80 oranında performans artışı yaşaması bekleniyor.

Kripto madenciliğine geçit yok

Kripto para madenciliği yapan web siteleri için de engelleme seçeneği gelecek olan tarayıcı böylece hem tarayıcı performansını hem de genel olarak bilgisayar performansını yavaşlatan kripto madenciliğine karşı da koruma sağlayacak.

Daha hızlı video oynatmak için AVI güncellemesi de alacak olan tarayıcı ayrıca arayüzünün daha kolay kullanımı için arayüzünde de değişiklikler yapacak.

Chrome ile rekabet

Ticari amaç gütmeyen Mozilla Vakfı’nın mülkiyetinde olan Firefox tarayıcısı bir süredir sorunlar yaşıyordu. Firefox tarayıcısı, Google’ın Chrome tarayıcısı ile rekabette, performans sorunları nedeniyle son yıllarda gözden düşmüştü.

Ancak vakfın tarayıcıyı geliştirmek için yaptığı yeni atılımla Firefox yeniden eski güzel günlerine dönecek gibi görünüyor. Özellikle web üzerinden ziyaretçilerine kripto para kazı uygulamaları yükleyen web sitelerinin Firefox’taki açıkları kullanması, bu tarayıcının kullanıcılarının ağır mağduriyetler yaşamasına neden olmuştu.

John Wick 3’ü izleme rehberi

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting