FIFA oyunu, Dünya Kupası’nı kimin kazanacağını yine doğru bildi

Lionel Messi Instagram postu ile rekor kırdı

Turnuva başlamadan önce Arjantin’in Dünya Kupası’nı kazanacağını öngören FIFA oyunu, üst üste dördüncü kez kazananı doğru bildi.

Son bir aydır dünyanın dört bir yanında milyarlarca kişi tarafından takip edilen 2022 Dünya Kupası, dün gece müthiş bir final maçıyla sona erdi. Arjantin, penaltılar sonucu Fransa’yı mağlup ederek Dünya Kupası’nın sahibi oldu. Leonel Messi ve arkadaşlarının kupaya uzanması sadece Arjantin’de değil dünyanın dört bir yanında keyifle kutlanırken, turnavaya dair ilginç bir detay gündeme taşındı.

EA Sports’un popüler futbol simülasyon oyunu FIFA, son üç Dünya Kupası’nda yaptığı gibi 2022 Dünya Kupası’nda da kupayı kimin kazanacağını doğru bildi. Hatırlarsanız EA Sports, turnuva başlamadan önce bir açıklama yapmış ve FIFA oyununda yürüttükleri simülasyona göre turnuvayı Arjantin’in kazanacağını söylemişti. Arjantin turnuva boyunca birkaç kez elenmenin eşiğine kadar gelmiş olsa da sonunda turları bir bir geçti ve nihayet dün gece de kupaya kavuştu. Arjantin’in kupayı kazanmasıyla birlikte FIFA’nın simülasyonu da doğru çıktı.

fifa 23

İşin ilginci FIFA’nın önceki üç kupada da kazananı doğru bilmiş olması. FIFA simülasyonu, kupayı 2010’da İspanya’nın, 2014’te Almanya’nın, 2018’de de Fransa’nın kazanacağını doğru şekilde tahmin etmişti.

FIFA’daki yürütülen simülasyon sayesinde EA Sports’un kazananı üst üste dördüncü kez doğru bilmesi, FIFA oyunlarının futbol simülasyonu olarak ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Samsung Galaxy S23’ün çıkışı gecikebilir