Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 8 Satışları Diplerde! Herkes iPhone X'u Bekliyor

iPhone 8 Satışları Diplerde! Herkes iPhone X’u Bekliyor

Yeni iPhone’ların ön siparişe açılmasının 6. gününde gelen ilk raporlara göre iPhone 8 ailesi yüz güldürmüyor. Satışlar önceki yıllara göre çok düşük.

Bildiğiniz gibi iPhone 8 ve 8 Plus için ön siparişler başladı. Satışların 6. gününde rakamlar yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. İlk raporlar Apple için iyi gözükmüyor. iPhone X’un da etkisiyle sipariş sayısı tarihi düşüş yaşadı. Rosenblatt analisti Jun Zhang, bazı veriler paylaştı.

Çin’in online alışveriş sitelerinden JD.com’un verilerini baz alan Zhang, 3 günün sonunda 1.5 milyon ön siparişin verildiği açıklandı. Geçtiğimiz yıl çıkan iPhone 7 aynı sürede 3.5 milyon ön sipariş almıştı. China Mobile’da da durum farklı değil. Bu sene 3 gün içinde, 1 milyon iPhone 8 siparişi verilmesine karşın, 2.5 milyon iPhone 7 geçtiğimiz yıl çoktan satılmıştı. iPhone 6 ise 3.5 milyon ön siparişi aynı süre zarfında kapmıştı.

Analistlere göre düşük satışları etkileyen önemli unsurlardan birisi de iPhone X oldu. Kasım ayında pazarda yerini alması beklenen amiral gemisi, özellikle 8 Plus almak isteyenleri kendine çekiyor. Bunun dışında 8 ve 8 Plus almak isteyenler de iPhone X’u görmeden karar vermek istemiyorlar. Nihayetinde ilk satış rakamları Apple’ın istediği gibi gitmiyor. Bakalım OLED ekranlı iPhone çıktığında neler değişecek.

Amerika’da 699 dolardan satışa çıkan iPhone 8 ülkemizde ₺4199’den; 799 dolarlık 8 Plus ise, ₺4799’den ön siparişe açılmış durumda. 999 dolarlık iPhone X’un fiyatı kesinlik kazanmış değil.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler