Ana SayfaGenelInstagram kullanıcı sayısı açıklandı

Instagram kullanıcı sayısı açıklandı

Teknoloji devi Meta, en önemli üç sosyal medya platformu olan Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın kullanıcı sayılarını açıkladı.

Instagram kullanıcı sayısı açıklandı. Sosyal medya denildiğinde akla gelen en önemli isimlerin başında kuşkusuz Meta’nın ürünleri geliyor. Facebook ile sosyal medya kavramını yeniden tanımlayan, sonrasında Instagram ve WhatsApp’ı bünyesine katarak bu alanda neredeyse rakipsiz bir hale bürünen şirket, her üç platformunun da aktif kullanıcı sayılarını açıkladı.

Instagram Reels'larda ortaya çıkan bir sorunu düzeltti

Meta tarafından yapılan açıklamalara göre, Facebook hala aylık 2,96 milyar kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Ancak şirketin en son 2018 yılında yaptığı açıklamada bu sayının 2 milyar kişi civarında olduğu düşünüldüğünde, Facebook’un kullanıcı sayısını yeterli düzeyde arttıramadığı söylenebilir. Neden mi? Çünkü kardeşi Instagram bu sürede aktif kullanıcı sayısını 2’ye katlamış.

Instagram

Instagram kullanıcı sayısı açıklandı

Buna göre 2018 yılında aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyar kişi olarak açıklanan Instagram, artık bu sayıyı tam 2 milyar kişiye çıkarmış ve büyük kardeşi Facebook’u yakalamaya hiç olmadığı kadar çok yaklaşmış. Meta’dan yapılan açıklamada gençlerin Facebook yerine Instagram’ı tercih ettiğinin belirtilmesi de bu artışın sebebini net bir şekilde ortaya koyuyor.

Instagram Reels'larda ortaya çıkan bir sorunu düzeltti

Gelelim Meta’nın en çok kullanılan sosyal medya platformuna. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre WhatsApp her gün 2 milyardan fazla kişi tarafından kullanılmasına rağmen, diğer iki platformda olduğu gibi aylık dönemler baz alındığında WhatsApp’ın aktif kullanıcı sayısı 3,71 milyar kişiye çıkıyor. Bu da WhatsApp’ı hem Meta’nın hem de tüm sosyal medya dünyasının en çok kullanılan platformu haline getiriyor.

iPhone 15 Pro modelinde güç ve ses düğmelerinde değişikliğe gidilebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting