Ana sayfa Facebook Facebook sanal dünya yaratıyor

Facebook sanal dünya yaratıyor

Facebook sanal bir dünya yaratarak kullanıcılarını o dünyada eğlendirmek üzere hazılık yapıyor. Horizon adını vereceği yeni sanal dünyaya kullanıcılar VR gözlükleriyle girebilecekler.

Facebook sanal dünyalara kullanıcılarını hapsedecek

Yeni sanal dünya çeşitli sosyal uygulamaların ve oyunların bulunduğu bir platform olarak işlev görecek.

Kullanıcılar Horizon’a girdiklerinde hem sohbet edip birbirleriyle etkileşim kurabilecekler hem de oyun oynayabilecekler.

Horizon uygulaması 2020 yılında Beta testine girecek. Testlere ise küçük bir grup Facebook kullanıcısının katılması bekleniyor.

Ancak testlerin ardından tüm dünyaya açılacak Horizon’un özellikle genç nesil için cazibe merkezi olacağı düşünülüyor. Bu da genç kullanıcıları Snapchat’ten uzaklaştırmak için her yolu deneyen Facebook için bir zafer olabilir.

Facebook’un Horizon’u tanıtmak için yayınladığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

Elon Musk yapay zekaya sahip robotlar hakkında uyardı

 

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En güçlü akıllı telefonlar Ocak 2020

2020 model amiral gemisi telefonların çıkmasına artık sayılı günler kaldı. İşte yeni jenerasyon öncesi en güçlü telefonlar Ocak 2020 listesi. Akıllı telefon sektöründe önemli gelişmeler...

Son Haberler