Ana sayfa Genel Çöpçatan uygulaması savcının hedefinde

Çöpçatan uygulaması savcının hedefinde

ABD’de popüler bir çöpçatan uygulaması olan Match.com, kullanıcılarını daha fazla para ödemeleri için kandırması suçlamasıyla savcının hedefine oturdu.

Çöpçatan uygulaması insanları kandırmış

Hakkında kamu davası açılan Match.com aslında ücretsiz olarak kullanılabilen bir çöpçatan sitesi.

Ancak kullanıcılar, profilini inceledikleri birinden özel mesaj alabiliyorlar ve bu mesajları görebilmek için ücretli üye olmaları gerekiyor.

Kullanıcıların şikayetine göre match.com bu mesajları botlarla gönderiyor ve aslında gerçek olmayan insanlarla bir diyalog başlatıp ardından da iletişimi kesiyor. Tuzağa düşen kişiler ise kendilerine gelen beğeni mesajlarını görmek için ücretli abonelik açmak zorunda kalıyorlar. Elbette söz konusu mesajlar aslında sistemde kasten oluşturulmuş sahte hesaplardan geliyor.

İnsanları bu tuzağa çekmek için çekici kadın ve erkek profilleri oluşturduğu tespit edilen match.com’un şimdi bu skandalın ardından tüm inandırıcılığını kaybettiği de vurgulanıyor.

Öte yandan Match.com bu tür sahte hesapları tespit ettiklerinde sildiklerini dile getiriyor ancak ticaret bakanlığı olaya para ödeyen mağdur tüketicilerin gözünden bakıyor. Hayatının aşkını bulduğunu sanıp kredi kartı bilgilerini seve seve veren pek çok insan şimdi boynu bükük ve üzgün…

Elon Musk yapay zekaya sahip robotlar hakkında uyardı

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy Z Flip! Katlanabilir ekranlı bu telefona ihtiyaç var mı?

Samsung, geçtiğimiz günlerde düzenlediği özel bir etkinlik ile yeni Galaxy S20 ailesini görücüye çıkardı. Bu esnada sürpriz bir üye daha kendini gösterdi, ki bu...

Son Haberler