Facebook Messenger yeni özellikler alıyor

Facebook Messenger yeni özellikler alıyor

Facebook Messenger uçtan uca şifrelemeye yenilikler ekliyor. Meta, şifreli sohbetlere birkaç ortak özellik getiriyor. İşte detaylar.

Artık temalar seçebilir, grup konuşmaları için profiller ayarlayabilir ve tepkilerin yanı sıra özel emoji kullanabilirsiniz. Etkin durum ve web bağlantısı önizlemeleri artık daha güvenli modda çalışacak. Şifreli sohbetleri de kullanma olasılığınız daha yüksek olacak. Meta, gerekli şifrelemeyi Facebook Messenger için varsayılan hale getiren testleri genişletiyor. Şirket, bazı konuşma dizilerindeki değişiklikleri “önümüzdeki birkaç ay içinde” göreceksiniz diyor. Testin bir parçasıysanız, ilgili bir mesaj dizisinde bir bildirim almanız mümkün. Tüm sosyal medya platformlarındaki gibi Meta da şimdi güvenliği arttıracak özellikler ekliyor.

Facebook Messenger yeni özellikler alıyor

Meta, geçen Ağustos ayında varsayılan şifrelemeyi test etmeye başladı. O zamanlar Facebook Messenger yükseltmesini 2023’te piyasaya sürmeyi umduğunu söylüyordu. Sosyal medya şirketi güncellenmiş bir zaman çizelgesi sağlamadı, ancak özellik genişletme Meta’yı bu hedefe önemli ölçüde yaklaştırıyor. Şifrelenmemiş sohbetlerle çok daha fazla eşitlik olacak. Encrypted Messenger, 2022’nin başında bazı özellikleri yakaladı, ancak yine de güvenlik açısından gerideydi. ABD, İngiltere ve başka yerlerdeki yetkililer uçtan uca şifreleme özelliğinin yetersizliğini eleştirdi.  Eski ABD Başsavcısı Bill Barr gibi politikacılar, Meta’yı “arka kapılar” oluşturarak şifrelemeyi zayıflatmaya çağırdılar. Yine de Meta geri adım atmayı reddetti ve şirketin ürünlerinde gizliliği desteklemeye kararlı olduğu açık denebilir.

Sony PlayStation 5 Pro Nisan ayında piyasaya sürülebilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir