Ana Sayfa Genel Facebook mahremiyet sorgulaması yaptıracak

Facebook mahremiyet sorgulaması yaptıracak

Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook mahremiyet konusundaki endişeleri azaltmak için 2020 yılına kullanıcılarını bilgilendirerek girmek istiyor.

Zuckerberg’ün planlarına göre 2 milyardan fazla Facebook kullanıcısı, yılın ilk günlerinde, mahremiyet ayarlarını kontrol etmeleri için bir uyarı yapacak.

Facebook mahremiyet ince ayarlarına başlıyor

Yeni mahremiyet uyarısı ile beraber kullanıcılar paylaşımlarını kimlerin görüp kimlerin görmeyeceğini belirleyecek veya mevcut ayarlarını kontrol edebilecek. Ayrıca hesaplarının dışarıdan nasıl göründüğünü de hızlıca görebilecekler.

Facebook’ta mahremiyet ayarları konusu, giderek karmaşıklaşan bir sorun haline dönüşüyor. Kullanıcılar yaptıkları genel ayarların dışında, izin verdikleri uygulamaların yaptıkları paylaşımlar nedeniyle de farkında olmadan mahremiyet konusunda açık yaratabiliyorlar.

Facebook bu nedenle üçüncü parti uygulamaların hangi verelere ulaşabileceğini veya ne tür paylaşımlar yapabileceğini kontrol edebileceğiniz Off-Facebook Activity aracını da tanıtacak.

GM elektrikli araç fabrikası açıyor

2020 ile beraber sosyal medya devinin, hem kullanıcılar bazında hem de uygulama geliştiriciler düzleminde, kullanıcı mahremiyeti konusunda bilinç oluşturmaya kararlı olduğu anlaşılıyor.

Sene içinde başka araçların yayına girmesi ve daha fazla mahremiyet kontrolünün söz konusu olması da bekleniyor.

Sosyal medya devinin geçtiğimiz yıllarda yaşadığı Cambridge Analytica skandalı nedeniyle başı çok ağrımış, çok ağır prestij kaybına uğramıştı. Ayrıca dünya çapında ağır para cezaları ödemek zorunda kalmış hatta Zuckerberg ve Facebook yöneticilerinin İngiltere’ye girmesi halinde tutuklanması istenmişti. Zuckerberg, yeniden benzer bir skandalın yaşanmaması için platformun mahremiyet sorununu bir an önce çözmeye çalışıyor gibi görünüyor.

facebook mahremiyet

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting