Ana sayfa Apple iOS geliştiricileri Siri kayıtlarını dinleyebiliyor mu?

iOS geliştiricileri Siri kayıtlarını dinleyebiliyor mu?

Apple için uygulamalar geliştiren iOS geliştiricileri Siri’nin kaydettiği ses kayıtlarına erişebiliyor mu? Ya da Siri üzerinden cihazların mikrofonlarını çalıştırabiliyorlar mı?

Akıllı telefonlar bizi dinliyor

Apple cihazları konusundaki bu mahremiyet endişesi şimdi gündemde çok yer kaplayacak gibi görünüyor.

Medyaya sızan haberlere göre, Siri için kalite kontrolü yapan bazı iOS geliştiricilerinin Siri üzerinden gelen ses kayıtlarını duyabiliyor. Bu kayıtlarda ise kullanıcıların sağlık bilgileri, suç içeren ses kayıtlarını ve hatta cinsel birleşme sesleri olduğu vurgulanıyor.

Ancak geliştiricilerin “kalite kontrolü” yapmak amacıyla, random olarak seçilen iOS cihazlarından gelen sesleri dinledikleri hatırlatılıyor. Bu seslerin ise sadece bir kaç saniye sürdüğünün altı çiziliyor.

Yine de bu tartışma, elimizdeki akıllı telefonların nasıl bir dinleme cihazına dönüşebildiğini tüm dünyaya yeniden hatırlatacak gibi.

YouTube çocuk işgali altında

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler