Ana SayfaFacebookFacebook kurallarını çiğnemek takipçi sayısına bağlı: Torpilin böylesi görülmedi

Facebook kurallarını çiğnemek takipçi sayısına bağlı: Torpilin böylesi görülmedi

Facebook kurallarını çiğnemek takipçi sayısı ile doğru orantılı hale geldi. Özellikle son dönemlerde sosyal medya platformlarında ciddi bir torpil furyası dönüyor. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Facebook kurallarını çiğnemek ne yazık ki takipçi sayısına bağlandı. Herhangi bir sosyal medya platformundan beklenti genellikle adil olması yönündedir. Ancak Facebook gerekli adil ortamı sağlamamakla suçlanıyor. Takipçi sayısı fazla olan kişilere şirket torpil geçiyor. Bu durum kullanıcılar arasında rahatsızlık oluşturdu.

Ortaya çıkan son detaylara göre Facebook platformu bazı çok takipçili hesapların neredeyse istedikleri her şeyi paylaşmasını sağlıyor. Durum böyle olunca diğer kullanıcılar buna tepki gösterdi. Facebook tanınmış ve çok takipçili kullanıcı platformları için topluluk kurallarını esnetiyor.

Facebook kurallarını çiğnemek aslında çok kolay

Gelen son detaylara göre Facebook platformu içerisinde yaklaşık olarak 6 milyon kişi güçlü olarak adlandırılıyor. Bu kişiler site kurallarını istedikleri gibi ihlal edebiliyor. Bu kişilerin en büyük özelliği ise takipçi sayılarının çok fazla olması.

- Reklam -

Facebook kurallarını çiğnemek

Sosyal medya devleri arasındaki rekabet devam ederken bazı göz yummalar ortaya çıkabiliyor. Sadece tasarımı değiştirmek veya yeni özellikler getirmek bile sosyal medya kullanıcı sayısını artırıyor. Durumun farkında olan Facebook en azından çok takipçili hesapları kaybetmek istemiyor.

Instagram şifre kırma (2021) denendi çalışıyor!

Facebook kurallarını çiğnemek kolaylaştı. XCheck ismi verilen bir sistem tarafından otomatik olarak tarama yapılıyor. Bu tarama sonucunda nefret söylemi veya müstehcen içerikli fotoğraflar görülürse hızlı bir şekilde fotoğraf paylaşımdan kaldırılıyor. Ancak bu durum yüksek takipçili futbol yıldızları veya politikacılar için geçerli değil. Facebook ile ilgili skandal haberler gelmeye devam ediyor.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting