Ana SayfaGenelFacebook hiç güven vermiyor!

Facebook hiç güven vermiyor!

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Facebook, Instagram’ın gençlere “olumlu bir şekilde yardımcı olduğunu” söyleyerek ürünlerinin etkisini savundu.

Facebook hiç güven vermiyor! Instagram’ın genç kızların beden algısını bozduğu ile ilgili çocukların sağlığına nasıl zarar verebileceğini ortaya çıkaran bir araştırmanın ardından Facebook Küresel Güvenlik Başkanı Antigone Davis ABD Senatosu’na ifade verdi.

Geçtiğimiz günlerde Instagram başkanı Adam Mosseri, uygulamanın gençlerin zihinsel sağlığı üzerindeki etkilerinin “oldukça küçük” olduğunu ifade etmişti.

ABD Senatosu’na ifade veren Facebook Küresel Güvenlik Başkanı Antigone Davis şunları söyledi: “Platformumuzu daha iyi hale getirmek, kötüyü en aza indirmek ve iyiyi en üst düzeye çıkarmak ve proaktif olarak nerede geliştirebileceğimizi belirlemek için bu araştırmayı yapıyoruz. Platformlarımızın arkadaşlar ve aile ile anlamlı etkileşimler için bir yer olmasını istiyoruz ve insanlar kendilerini güvende hissetmezlerse bu hedefe ulaşamayız.”

Facebook hiç güven vermiyor!

Senato başkanı sordu; “Facebook’a nasıl güvenebiliriz?”

Ancak, tüketicinin korunması, ürün güvenliği ve veri güvenliği ile ilgili Senato ticaret, bilim ve ulaşım alt komitesine başkanlık eden Richard Blumenthal:

“Ürünlerinin büyümesini, çocuklarımızın iyiliği üzerinde seçtiğini biliyoruz” dedi.

“Ve artık onları korumak için harekete geçmenin savunulamaz bir suç olduğunu biliyoruz.

“Kendisini sorumlu tutamıyor ve beni rahatsız eden soru, biz, ebeveynler veya herhangi biri Facebook’a nasıl güvenebiliriz.” dedi.

Duruşmada Bayan Davis, komitenin sorularını tekrar tekrar yanıtlayamadı ilgili Facebook ekipleriyle görüşeceğini bildirdi.

Trafo gücünde şarj istasyonları elektrikli otomobiller için geliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU