Snapchat kan kaybetmeye devam ediyor


Sosyal medya uygulamaları arasındaki rekabet iyiden iyiye kızışmış durumda. Instagram’ın Snapchat özelliklerini birebir kopyalaması, dengelerin değişmesine neden olmuş gibi görünüyor.

Son yıllarda sosyal medyanın iyiden iyide hayatımıza girdiğini artık kabul etmemiz gerekiyor. Günümüzden bir 5 – 6 sene öncesine baktığımızda, sosyal medyanın o kadar da önemsenmediğini görebiliriz. Fakat artık insanlar sosyal medya üzerinde yayınladıkları bir video ile hapis cezasına bile çarptırılabiliyorlar.

Kısaca özetlemek gerekirse, artık sosyal medya gündelik yaşamımızın bir parçası olmuş durumda.

Genel görünüm itibariyle kullanıcıların bir kaç sosyal medya kanalı üzerinde toplandıklarını söyleyebiliriz. Kullanıcılar ağırlıklı olarak Instagram, Twitter, Snapchat ve Facebook üzerinden haberleşiyorlar.

Instagram – Snapchat rekabeti kızışıyor

Nitekim bu sosyal medya araçları üzerinde de muazzam bir rekabet mevcut. Özellikle son dönemde Instagram ve Snapchat (SC) arasında önemli bir sürtüşme olduğunu söyleyebiliriz.

Bilindiği üzere hikaye diye tabir edilen paylaşım tarzı ilk olarak SC ile hayatımıza girmişti. Fakat şimdilerde WhatsApp üzerinden bile hikaye atmak mümkün.

Özellikle Instagram’ın, Snapchat özelliklerini birebir kopyalaması, bu kanalın kullanıcı sayısını hatırı sayılır seviyede düşürmüş durumda.

Açıklanan son çeyrek verilerine göre SC’deki günlük aktif kullanıcı sayısı 3 milyon azalmış durumda. Bu durumun en büyük nedeni ise Instagram’ın bir çok SC özelliğini kopyalaması olarak görülüyor.

Görünen o ki sosyal medya kanalları arasındaki bu rekabet daha uzun yıllar devam edecek.

Instagram için önemli güncelleme


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin