Facebook, kullanıcıların beş profile sahip olmasına izin verecek

Facebook AB'de reklamlar sunmak için izin almak zorunda kalacak

Facebook, kullanıcılara platformda beş adede kadar profil oluşturma yeteneği vermeyi test ediyor. İşte detaylar.

Facebook insanların hizmette yalnızca tek bir hesaba ve kimliğe sahip olmasına izin veren uzun süredir devam eden politikasında büyük bir değişiklik yapıyor. Yaklaşan test, platformun özellikle genç kullanıcılar arasında azalan etkileşimi artırmak için en son çabası olduğunu belirten Bloomberg tarafından bildirildi. Meta’nın bir sözcüsü testi doğruladı. Sözcü, “İnsanların deneyimlerini ilgi alanlarına ve ilişkilere göre uyarlamalarına yardımcı olmak için, insanların tek bir platform hesabına bağlı birden fazla profile sahip olmasının bir yolunu test ediyoruz” dedi. “Facebook’u kullanan herkes kurallarımıza uymaya devam etmelidir.”

Facebook, kullanıcıların beş profile sahip olmasına izin verecek

İlk testin ne kadar büyük olacağı veya platformun sonunda daha geniş çapta kullanıma sunmayı planlayıp planlamadığı belli değil. Eğer öyleyse, insanların sosyal ağda nasıl etkileşime girdiğinin dinamiklerini önemli ölçüde değiştirebilir. Birincisi, insanların platformda farklı kişileri korumasını veya farklı arkadaş grupları veya ilgi alanlarına yönelik ayrı sayfalar oluşturmasını kolaylaştıracaktır. Bu aynı zamanda Facebook’un uzun süredir uyguladığı “gerçek isimler” talep etme politikasından da büyük bir değişiklik olacak.

Kullanıcıların birden fazla hesap oluşturmasına izin veren ve gerçek adlarını kullanmalarını gerektirmeyen Instagram’ın aksine, platform, kullanıcıların kimlikleriyle ilgili katı ve genellikle tartışmalı kurallara sahipti ve birden fazla hesap kullanarak yakaladığı kullanıcıları düzenli olarak askıya aldı. Bazı durumlarda hizmet, resmi bir kimliğin bir kopyasını sağlayarak kullanıcılardan profillerindeki adı doğrulamalarını bile isteyecektir.

Cerrahlar, beyin ölümü gerçekleşen iki insana domuz kalbi nakletti!