Eylül ayının en çok satan otomobili yine Fiat Egea oldu

fiat egea

Ekim ayına girmemizle birlikte Eylül ayının en çok satan otomobil modelleri de belli oldu. Listenin zirvesindeki isimse bir kez daha Fiat Egea oldu.

Eylül ayının en çok satan otomobili yine Fiat Egea oldu. Otomotiv dünyası da diğer pek çok sektör gibi oldukça zor bir dönemden geçiyor. Bununla birlikte, ülkemiz özelinde ÖTV + KDV yükü ile birlikte döviz kurundaki yükselişler nedeniyle bu sektördeki kriz, diğer pazarlardan çok daha fazla hissediliyor. Ancak buna rağmen Eylül ayındaki toplam sıfır otomobil satışı, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre artış göstererek otoriteleri şaşırttı.

egea cross

Sektörün en önemli isimlerinden biri olan Emre Özpeynirci tarafından paylaşılan verilere göre, Eylül ayında en çok satılan otomobiller listesinin zirvesinde 5.773 adetle Fiat Egea yer alıyor.

egea cross1

Eylül ayının en çok satan otomobili yine Fiat Egea oldu

Toplam satış hacminin %12,92’sine denk gelen bu ismi takip eden modelse 2.638 adetle Toyota Corolla oldu. Sırf bu ikiliden bile anlaşılacağı üzere, Fiat Egea en yakın rakibinin 2 katından fazla satarak sektörün tartışmasız 1 numarası olma özelliğini korudu. Ancak listenin, 2, 3, 4 ve 5. sıraları her an değişmeye müsait.

fiat egea sw fiyati1

Buna göre 3. Sırada 2.366 adetle Renault Megane Sedan yer alırken, 4. Sırada ise 2.275 adet satış gerçekleştiren Fiat Egea Cross’u görüyoruz. Eylül ayının en çok satılan otomobilleri listesinin ilk 5’ini oluşturan son isimse 2.134 adetle Dacia Duster oldu. Paylaşılan verilere göre Eylül ayı içerisinde toplam satışı gerçekleştirilen sıfır otomobil sayısı ise 44.681 adet oldu.

The Rings of Power 2. sezon çekimlerine başlandı