Ana SayfaGenelExxen dizileri korsana yenik düştü!

Exxen dizileri korsana yenik düştü!

Acun Ilıcalı’nın dijital yayın platformu Exxen’in dizileri şimdiden korsana düştü. İşte Exxen dizileri ve konu ile ilgili diğer detaylar.

Bir süredir Türkiye’nin gündeminde olan Exxen nihayet yayın hayatına başladı. Başlamasına başladı fakat Exxen’in mobil uygulaması bile olmadan izleyicilerin karşısına çıkması büyük tepki çekti.

Bilindiği üzere dijital yayın içeriklerinin en çok takip edildiği platformlar akıllı telefonlar ve akıllı televizyonlar. Exxen ise bu iki platformda da yer almıyor. Bu platformu izlemek için tek yol Exxen’in internet sitesinden geçiyor. O da zaman zaman donup, hata veren site kullanıcıları adeta çileden çıkardı.

9.90 ve 19.90 TL olmak üzere iki farklı abonelik opsiyonu sunan Exxen’in içerikleri ise ilk günden korsana düştü.

Exxen dizileri korsana yenik düştü!

Aslında Exxen dizilerinin korsan platformlarda yayınlanıyor olması pek de sürpriz değil. Eninde sonunda bu diziler farklı platformlarda karşımıza çıkacaktı. Asıl ilginç olan dizilerin ve içeriklerin bu kadar hızlı korsana düşmüş olması.

Exxen 1 Ocak’ta yayın hayatına başladı. İçerikler ise yayınlandıktan çok kısa bir süre sonra korsan platformlarda yerini aldı.

İşin ilginç yanı Exxen içeriklerinin yer aldığı platformların da çökmesi oldu. Yani Exxen’in hitap ettiği kitlenin yine bedava izleme yollarını tercih ettiğini söyleyebiliriz.

Zaten bu kitle YouTube içeriklerini de ücretsiz olduğu için tercih ediyorlardı. Dolayısıyla Exxen’i de korsan platformlardan takip etmeleri sürpriz olmadı.

Exxen nedir? Nasıl üye olunur?

4 YORUMLAR

 1. İçerikler kadar altyapıya da para harcanmış olsaydı şuan çok daha büyük ses getirirdi. Sitesinde ki mobil uygulama linkleri bile çalışmıyor. Noindexler yapılı, SEO’ desen hiç yok. Bu kadar popüler bir isim bu altyapıyı daha iyi yaptırabilirdi. Genede içerikleri fena değil 🙂

 2. Valla ben görmedim en azından yabancı diziler için takip ettiğim sitede. Ama şunu söyleyeyim, Netflix’in bütün dizileri çıktığı gün düşüyor bu bahsettiğim siteye üstelik telif de yemiyorlar. Yani o korsan izleme işi yaş olabilir. Yapan bunu yapıyor. Mesela HBO işleri falan kısa sürede telif yiyor. Manyak gibi çıktığı an izledin izledin, 3-5 ün gecikirsen falan bulamayabilirsin. Telif atıp kaldırtırlar yani dert değil. Netflix uğraşmıyor bile.

 3. Netflix Amazon dizileri paylaşılıyor Exen platformu kim ki?
  2 ay netfliz kullandım çocuk dahil her kategoride lgbt içerikleri işarekleri ile doluydu iptal ettmi.
  Exende aynı yoldan gidiyor para kazanırım diye ama hava alır.
  Exen içinde ya dizilerinde yada sunan kişi kimse o homo(lgbt) oluyor.
  Amaç nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU