Ana Sayfa Genel Tesla hisseleri 2021 tahminleri büyük tartışma yarattı

Tesla hisseleri 2021 tahminleri büyük tartışma yarattı

Birçok yatırım şirketi tarafından yapılan Tesla hisseleri 2021 tahminleri, büyük bir tartışmaya neden oldu. Hadi gelin konu ile ilgili tüm detaylara birlikte bakalım.

2020 yılı Tesla için çok ciddi bir başarı hikayesine dönüştü fakat Tesla hisseleri 2021 tahminleri işi biraz değiştirdi. Firma, hisselerinde yaklaşık olarak yüzde 740 artış yaşadı. Hem yatırımcılar hem de borsa uzmanları konuyla alakalı tahminler yürütmeye başladı. Özellikle 2021 yılında neler yaşanacağı deyim yerindeyse herkesi birbirine düşürdü.

Tesla gelecek sunan firmalar arasında yer alıyor. Elektrikli otomobillerin kullanım sayısındaki belirgin artış, şirketin daha da büyümesini sağlıyor. Fakat borsalarda meydana gelen bazı değişiklikler firmayı zor durumda bırakabiliyor. Mesela Goldman Sachs tahminleri Tesla yatırımcılarını büyük oranda etkiliyor.

Tesla hisseleri yeni yılda nasıl şekillenecek

Herkesin en çok merak ettiği konulardan birisi de firmanın hisselerinde nasıl bir değişiklik yaşanacağı ile ilgili. Yatırımcıların bu konuda ikiye ayrıldığını söyleyebiliriz. Dilerseniz öncelikle olaya pozitif bakan gruba göz atalım. Tesla hisselerinin yükseleceğini düşünen bu grup, gelecek üzerinden yatırımlarını şekillendiriyor.

Tesla hisseleri 2021 tahminleri

Gelecekte araçların önemli bir bölümünün elektrikli olacağı ve bu nedenle Tesla tarzı şirketlerin büyüyeceği tahmin ediliyor. Aslına bakarsanız bu son derece olma ihtimali yüksek olasılıklardan birisi. CFRA Research şirketi bunlardan bir tanesi oldu.

Tesla hisselerine negatif bakan yatırım şirketleri

Bazı yatırım şirketleri Tesla hisseleri ile ilgili negatif düşünüyor. Onlara göre elektrikli otomobil pazarında rekabet büyük oranda artıyor. Bu nedenle Tesla hisseleri önemli ölçüde düşüş yaşayabilir.

Tesla firması şu anda elektrikli otomobil alanında en bilinen şirket olması nedeniyle büyük popülerliğe sahip. Şu anda birçok kuruluş 780 dolar seviyelerinden işlem göreceğini söylüyor. Zaten şimdiki fiyatı da ona yakın. Pozitif düşünenler 1000 dolar seviyelerine kadar çıkacağını tahmin ediyor.

Peki sizin Tesla hisseleri ile ilgili tahminleriniz neler? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting