Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy S9, Güney Kore'de bile satmıyor!

Galaxy S9, Güney Kore’de bile satmıyor!

Samsung’un geçtiğimiz Şubat ayında tanıttığı ve kısa süre önce satışa sunduğu yeni amiral gemisi modelleri hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. Akıllı telefon pazarının lider ismi konumundaki Samsung, Galaxy S9 ve S9+’ı S8 ile aynı tasarım çizgisinde satışa sununca tepki çekmişti. Nitekim bu tepki satış rakamlarına da yansımış durumda.

Galaxy S9 kendi vatanında bile satmıyor

Samsung, Galaxy S9 ve S9+’ı ilk tanıttığında satış rakamları konusunda oldukça umutluydu. Hatta Güney Koreli şirket, S9’un geçtiğimiz sene satışa sunulan ve büyük ses getiren S8’den daha fazla satacağını iddia ediyordu. Fakat değim yerindeyse evdeki hesap çarşıya uymadı.

Galaxy S9’un çıkışıyla birlikte ucuzlayan Galaxy S8 fiyatı, S9 satışlarının önünü tıkadı. Samsung’un yeni amiral gemisi modeli kendi ülkesinde bile satmıyor, satamıyor.

Güney Koreli perakende şirketleri, müşterilerin genel olarak S9’u tercih etmediklerini ve bu cihaz yerine daha ucuz olan S8 ya da A8’e yöneldiklerini belirtiyorlar. Bu durumdaki temel etken ise S8 ve A8’in S9’a oldukça benzemesi ve çok daha ucuz olması.

Zaten Galaxy S8 ile S9 arasında tasarımsal anlamda pek bir fark yok. İki telefonu birbirinden ayıran tek nokta, S8’de kameranın yanında bulunan parmak izi okuyucusunun S9’da kameranın altında olması.

Açık konuşmak gerekirse, iki telefon arasında performans anlamında da önemli bir fark yok. Yani S9’un çalıştırıp da S8’in çalıştıramayacağı bir oyun ya da uygulama bulunmuyor. Dolayısıyla, S9’un satış rakamları bazında bu kadar geri kalmış olması pek de şaşırtıcı değil.

Huawei P20 Geekbench’te ortaya çıktı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler