Ana sayfa Akıllı Telefon Essential Phone 2 yüzünden işlerinden oldular!

Essential Phone 2 yüzünden işlerinden oldular!

Android’in kurucu ortaklarından biri olan Andy Rubin, geçtiğimiz Mayıs ayında Essential Phone 2 projesinin rafa kaldırıldığını açıklamıştı. Şimdi ise Essential çalışanlarının büyük bir bölümünü işten çıkartıyor.

Android’in kurucu ortaklarından biri olan Andy Rubin’in sahibi olduğu Essential, geçtiğimiz yılın başlarında Essential Phone isimli akıllı telefonu satışa sunmuştu. Essential Phone oldukça şık bir tasarım çizgisine sahip olsa da üretim ve pazarlama aşamasında yaşanan sıkıntılar, telefonun hayli düşük bir kitleye erişmesine neden oldu.

Android’in kurucusu işçilerini kovuyor!

Essential Phone ile gelen başarısızlık, Essential Phone 2 projesinin de rafa kaldırılmasına neden olmuştu. Andy Rubin geçtiğimiz Mayıs ayında yaptığı açıklamada Essential Phone 2 projesinin resmen iptal edildiğini açıklamıştı. Bu projenin rafa kalkması Essential’de çalışan işçilerin önemli bir kısmının işlerini kaybetmesine neden oldu.

Bloomberg’in haberine göre Essential çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkarak. Bu yüzde 30’luk kısmın tüm departmanları kapsayacağı belirtiliyor.

Öte yandan bu işten çıkarmaların Essential Phone için yayınlanacak olan güncellemeleri etkilemeyeceği de söyleniyor. Hali hazırda Essential Phone, Android Pie güncellemesi alan nadir modellerden biri konumunda.

Peki Essential Phone 2 iptal edildiğine göre Andy Rubin ve ekibi ne yapacak? Rubin daha önce yaptığı bir açıklamada AI destekli bir telefon geliştirmek istediğini söylemişti. Mevcut şartlarda Rubin ve ekibinin işinin pek de kolay olmadığını söylemek gerekiyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

iPhone 8’de dev indirim

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler