Eski iPhone modelleri ucuzlamaya başladı

iPhone 14 Pro Max

iPhone 14’ün satışa çıkmasının ardından eski iPhone modellerinin fiyatları da düşmeye başladı. Tabi ki bu düşüşün Türkiye’yi kapsamadığını belirtelim. Zira ülkemizde fiyatların düşme gibi bir huyu yok.

Eski iPhone modelleri ucuzlamaya başladı. Akıllı telefon pazarındaki öncü isimlerden biri olan Apple, merakla beklenen yeni nesil iPhone modellerini tanıttı. Apple geçtiğimiz Eylül’de gerçekleştirdiği etkinlikte iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleriyle teknoloji tutkunlarının karşısına çıktı.

Samsung ve iPhone

Daha önceden de tahmin edildiği üzere iPhone 14 modelleri selefi iPhone 12 ile aynı etikete sahip bir şekilde satışa çıktı. Elbette bu durum ABD ve Avrupa için geçerli.

Ülkemizde ise yeni nesil iPhone modelleri, selefi modellere nazaran biraz daha yüksek etiketlerle karşımıza çıktılar.

iPhone söylentili uydu aramaları yalnızca belirli alanlarda çalışacak

Eski iPhone modelleri ucuzlamaya başladı

Peki gelelim asıl soruya. iPhone 14 modellerinin satışa çıkmasıyla birlikte iPhone 13 ve öncesindeki iPhone modellerinin fiyatı düştü mü?

Genel olarak fiyat analizi yapan sitelere baktığımızda, iPhone 12 ve iPhone 11 ailesinin fiyatlarının bir tık düştüğünü görüyoruz. Elbette son günlerde artan dolar kuruyla birlikte fiyatlar yükselir mi, yükselmez mi orası biraz soru işareti.iPhone 15 Ultra 2

Eğer şu sıralar yeni bir iPhone almayı düşünüyorsanız tam da zamanı diyebiliriz. Çünkü dolar kuru arttıkça telefon fiyatları da artacaktır. Bu sebepten ötürü telefon alımınızı çok fazla ertelememenizi tavsiye ederiz. Elbette yine de tercih sizin.

HUAWEI P50 online satış listelerinde! İşte detaylar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir