Ana SayfaGenelEpic Games bedava oyun dağıtıyor!

Epic Games bedava oyun dağıtıyor!

Bir süredir haftalık düzenli olarak bedava oyun dağıtan Epic Games, yeni haftada da bu alışkanlığını sürdürdü.

Epic Games bedava oyun dağıtıyor! Oyun dünyasının büyük bir değişim içerisinde olduğu bir gerçek. Yakın zamana kadar özellikle konsol oyunlarının kutulu bir şekilde alınması ve hatta bu şekilde bir arşivin yapılması oldukça olağan bir durumdu. Ancak bu durum, özellikle ülkemizde konsol kullanıcılarının sınırlı sayıda oyunla idare etmesini de zorunlu kılıyordu. Çünkü döviz kuruyla entegre biçimde artan oyun fiyatları, artık neredeyse birçok oyuncu için kutulu oyun almayı imkansız hale getirdi. Neyse ki oyuncuların imdadına yine teknoloji yetişti de, “oyun servisleri” gibi yeni bir alışkanlık türü doğdu.

bedava oyun

Başta Steam olmak üzere artık birçok oyun platformu mevcut ve bu platformlar hem kutulu oyun satın alma derdini hem de oyun arşivi oluşturma kültürünü değiştirdi. Ancak bu tip servislerin sunduğu en önemli güzellik ise, “ücretsiz” oyunlara erişim imkanı oldu.

bedava oyun

Epic Games bedava oyun dağıtıyor!

Bu platformlarda satış yapan birçok önemli oyun üreticisi, dönem dönem bir zamanların en pahalı ve en önemli yapımları olan oyunları takipçilerine ücretsiz olarak sunabilmekteler. Bu stratejinin en iddialı isimlerinden biri ise Epic Games. Uzun bir süredir bünyesinde bulundurduğu oyunları haftalık periyotlar haline ücretsiz erişime açan şirket bu hafta da 2 yeni oyunla bu alışkanlığını sürdürdü.

bedava oyun

Şirketten yapılan açıklamaya göre Steam kullanıcıları Türkiye saatiyle 14 Nisan 2022 saat 18:00’e kadar Rogue Legacy ve The Vanishing of Ethan Carter oyunlarına tamamen ve ücretsiz olarak erişim sağlayabilecekler.

Şirketin önümüzdeki hafta bedelsiz olarak vereceği oyunlar da belli olurken, bu isimlerin ise XCOM 2 ve Insurmountable olduğu açıklandı.

YouTube kanalına abone kazandırma (2022)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting